19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
- Bayram, Çubuk ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlandı

ANKARA (AA) ? Ankara'nın Çubuk ilçesinde 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Bayram kutlamaları, Çubuk'ta Atatürk Parkı'nda Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Engin Çelenk tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okumasının ardından Çelenk, burada yaptığı konuşmada, "Geçmişini bilen ve sahiplenen, bunu da geleceğine aktarabilen toplumların ilelebet yaşama hakkına sahiptirler" dedi.

19 Mayıs 1919'da ilk bağımsızlık meşalesini yakan ve devam ettiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının bugünü gençlere armağan ettiğini hatırlatan Çelenk, 19 Mayıs'ta yakılan meşalenin gençlere emanet olduğunu ifade ederek, "Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak sizler, her zamankinden daha fazla sevgi, barış, hoşgörü, anlayışı içerisinde tüm sorunların üstesinden gelecek, birlik içerisinde hareket ederek geleceğin lider ülkesi Türkiye 'yi daha güçlü hale getireceksiniz" diye konuştu. 

Çubuk Belediyesi halk oyunları ekibi, 7 bölge 7 renk halk oyunu gösterisi sundu.

Gençlik Haftası dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren sporculara, Kaymakam Şahin ve Başkan Acehan tarafından ödül verildi.

Törenlere, Kaymakam Cemal Şahin, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Murat Tiryaki, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Karataş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.