2015 Yılı Sosyal Etkileşim Programı

2015 Yılı Sosyal Etkileşim Programı
2015 Yılı Sosyal Etkileşim Programı
- Ankara ve Karacadağ kalkınma ajansları, başkent ile Diyarbakır ve Şanlıurfa arasındaki sosyal bağları güçlendiren kurumlara 1 milyon lira hibe desteği verecek

ANKARA (AA) - Ankara ve Karacadağ kalkınma ajansları, başkent ile Diyarbakır ve Şanlıurfa arasındaki güven ilişkilerinin geliştirilmesi, bilgi ve tecrübe paylaşımının artırılması ile  sosyal bağların güçlendirilmesi için ortak proje üreten kurumlara 1 milyon lira hibe desteği verecek. 

Ankara Kalkınma Ajansından yapılan açıklamaya göre, 2015 yılı Sosyal Etkileşim Programı Çağrısı için başvurular alınmaya başladı.

Kalkınma Bakanlığı ile Ankara ve Karacadağ kalkınma ajanslarının yürüttüğü program ile Ankara, Diyarbakır ve Şanlıurfa arasındaki sosyal etkileşimin artırılması ve sosyal sermayenin geliştirilmesinin amaçlanıyor. Bu kapsamda, söz konusu iller arasındaki güven ilişkilerinin geliştirilmesi, bilgi ve tecrübe paylaşımının artırılması ile sosyal bağların güçlendirilmesi için ortak proje üreten kurumlara 1 milyon lira hibe desteği verilecek. 

Son başvuru tarihi 29 Mayıs 2015 olan programa kamu kurumları, yerel yönetimler ve bunların birlikleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, işçi ve işveren örgütleri, sivil toplum kuruluşları, eğitim kurumları, okul aile birlikleri, kooperatifler, Organize Sanayi Bölgeleri, Küçük Sanayi Siteleri ve teknoparklar başvuru yapabilecek.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, programın uygulanacağı illerde sosyal etkileşim ile bölgesel kalkınmanın ivme kazanacağını bildirdi.