23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
-Ankara Valisi Kılıçlar, makam koltuğunu Sincan Koç İlkokulu öğrencisi Kayra Sarı'ya devretti

ANKARA (AA) - Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, makam koltuğunu Sincan Koç İlkokulu öğrencisi Kayra Sarı'ya devretti. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 95'nci yılı dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, öğretmen ve öğrencilerden oluşan bir heyet, Ankara Valisi Kılıçlar'ı makamında ziyaret etti. 

Vali Kılıçlar, ziyarette makam koltuğunu Sincan Koç İlkokulu öğrencisi Kayra Sarı'ya devretti.

Makamını Sarı'ya teslim etmekten dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Kılıçlar, "Çocuklarımızın her geçen gün daha da iyi yetiştiğini görmek, geleceğe dair umutlarımızı güçlendiriyor. Çocuklarımız, hepimizin ortak umudu ve geleceğidir. Bu vesileyle çocuklarımızı yetiştiren anne ve babalara, öğretmenlere teşekkür ederim. Hayatımıza anlam katan tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun" ifadesini kullandı. 

Makamı devralan Sarı da "Öğrenci arkadaşlarımı ve tüm çocukları temsilen bulunduğum bu makamda olmaktan gurur duyuyorum. Güzel ülkemdeki tüm çocukların bayramını kutluyorum. Herkese sevgilerimi sunuyorum" diye konuştu. 

Çocuklarla hatıra fotoğrafı çektiren Kılıçlar, çocuklara Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün 27 Aralık 1919 Cumartesi günü Ankara'ya gelişinde ziyaret ettiği ve bir süre çalışma odası olarak kullandığı odayı gezdirdi.

Vali Kılıçlar, ziyaretin sonunda çocuklara okul çantası da hediye etti.