24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
- Beypazar'ında, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi

ANKARA (AA) - Ankara'nın Beypazarı ilçesinde, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla program düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık tarafından, Atatürk Anıtı'na, çelenk sunulmasının ardından, Belediye Kültür ve Kongre Merkezinde program düzenlendi.

Programda konuşan İlçe Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" sözünün öğretmenlere ne kadar önem verdiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

İslam dininde okumaya verilen önemi anlatan Seyitoğlu, "Hazreti Ali 'bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum' demiş. Bizleri bu noktaya getiren öğretmenlerdir. Bu vesileyle tüm öğretmenlerimize şükranlarımız sunuyorum ve öğretmenler gününü bir kez daha tebrik ediyorum" diye konuştu.

Öğrencilerin seslendirdiği şarkılarla devam eden program, emekli öğretmenlere hizmet şeref belgesinin verilmesinin ardından, adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreniyle son buldu.

Programa, İlçe Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Garnizon Komutanı Ramazan Çalım, Cumhuriyet Başsavcısı Meltem Memiş, Emniyet Müdürü Mehmet Demirbaş, Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.