29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
- ANGİAD Başkanı Semiz: "Cumhuriyet bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesidir"

ANKARA (AA) - Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Semiz, Cumhuriyetin sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olduğunu bildirdi.

Semiz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyetin tüm zorluklara karşı dimdik ayakta durduğunu ve durmaya da devam edeceğini ifade etti. 

Her anı kahramanlıklarla dolu, eşsiz bir mücadele örneği olan Kurtuluş Savaşı'nın, tüm dünyada "yeniden dirilişin sembolü" olduğunu belirten Fatma Semiz, şunları kaydetti:

"Cumhuriyetimizin en büyük başarısı da milletimizin bütün fertlerini vatandaşlık temelinde birleştirmiş olmasıdır. Milletçe barış ve kardeşliğin sesini daha da yükselttiğimiz bu günlerde asla unutmayacağımız, Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesidir. Millet olarak el birliği ve gönül birliği ile çalışmaya devam etmemiz, kardeşçe birbirimizi kucaklamamız, birbirimize kenetlenmemiz halinde daha da güçlü bir Türkiye yaratacağımız ortadadır. Cumhuriyet bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesidir. Bunun yanı sıra toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Ülkemizi, sürekli olarak gelişen ve değişen dünyada hak ettiği yere getirebilmemiz için Cumhuriyetin tüm kazanımlarına her zamankinden daha fazla sahip çıkmamız gerekmektedir. Bugün 92'nci yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşaması, en büyük arzumuzdur."