3 Aralık Dünya Engelliler Gününe doğru

3 Aralık Dünya Engelliler Gününe doğru
3 Aralık Dünya Engelliler Gününe doğru
ANKARA (AA) - Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Çubuk'un zaman içerisinde...

ANKARA (AA) - Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Çubuk'un zaman içerisinde dezavantajlı gruplar için daha yaşanabilir bir yer haline geleceğine vurgu yaptı.

Mesajında 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlayan Acehan, bir gün değil, her zaman engellilerin yanınızda olduklarını ifade etti.

Acehan, tüm engellilerin gününü kutladığını belirterek, şunları kaydetti:

"Güçlü, müreffeh ve hedefine sağlam adımlarla yürüyen bir Çubuk için vatandaşlarımızın eşit fırsatlarda yaşamasını sağlayabilmek öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bunun başında ise Çubuk'ta engelli vatandaşlarımız için daha yaşanabilir bir hale getirmek geliyor. Engelli kardeşlerimizin bir gün değil, her zaman yanındayız. Biz, engelli vatandaşlarımızın yaşama sevinçlerini kaybetmeyen, üretken ve dinamik bireyler olabilmeleri, toplumsal hayatta rol üstlenmeleri için hükümetimiz, büyükşehir belediyemiz, kamu kurum ve kuruluşlarımızla iş birliği içerisinde çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca Çubuk Engelliler ve Engelli Dostları Derneğimize verdiğimiz desteklerle ilçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın kendilerini her gün değerli ve güçlü hissetmesini sağlıyoruz."

İlçede yapılan yeni kaldırımlarda görme engelliler için yürüme bantları, engelliler için yürüme rampaları yaparken, engellilere yönelik gerçekleştirilen sportif ve kültürel faaliyetlere de destek vererek onların sosyal hayatta bir birey olarak sağlam durabilmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Acehan, "Dünya Engelliler Günü vesilesiyle engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığın artmasını temenni ediyor, tüm engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini, en kalbi duygularımla kucaklıyorum" ifadesini kullandı.