3 Aralık Dünya Engelliler Gününe doğru

3 Aralık Dünya Engelliler Gününe doğru
3 Aralık Dünya Engelliler Gününe doğru
ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenlenecek.Belediyeden yapılan yazılı...

ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenlenecek.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, yarın Zübeyde Hanım Aile Yaşam Merkezinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenecek programda engelli bir çocuğun annesine yazdığı mektubun okunacağı ardından Gazi Üniversitesi Türk Sanat Müziği Korosu ve Gölbaşı Belediyesi Halk Müziği Korusunun konser vereceği belirtildi.

- Başkan Duruay'dan Dünya Engelliler Günü mesajı

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, belediye olarak engelli vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını bildirdi.

Duruay, göreve geldikleri günden bu güne belediye olarak engellilere her türlü kolaylığı sağlamak için seferber olduklarını belirterek, mesajında şunları kaydetti:

"Engellilerimizin her zaman yanındayız. Engelli kardeşlerimiz hayatlarını zorluklar içinde sürdürüyor ve birçok sıkıntıya göğüs geriyor. Bu sebeple bu anlamlı gün, engellileri daha iyi tanımak açısından çok önemli. Türkiye genelinde toplumumuzun yüzde 12'sini oluşturan engellilerimizin ihtiyaçları her zaman dikkate alınmalıdır. Bu ihtiyaçların karşılanması yönünde de Gölbaşı Belediyesi olarak örnek hizmetler vermekten mutluyuz."