3. Uluslararası Şereflikoçhisar Berat Cömertoğlu Öğrenci Sempozyumu

3. Uluslararası Şereflikoçhisar Berat Cömertoğlu Öğrenci Sempozyumu
3. Uluslararası Şereflikoçhisar Berat Cömertoğlu Öğrenci Sempozyumu
ANKARA (AA) -  Aksaray Üniversitesi Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen "3. Uluslararası Şereflikoçhisar Berat Cömertoğlu...

ANKARA (AA) -  Aksaray Üniversitesi Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen "3. Uluslararası Şereflikoçhisar Berat Cömertoğlu Öğrenci Sempozyumu" başladı.

Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu konferans salonunda düzenlenen sempozyuma, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Ferda Polat, akademik personel ve üniversite öğrencileri katıldı.

Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar yaptığı konuşmada, Aksaray Üniversitesi'nin Türkiye 'nin en özlü üniversitelerinden birisi olduğunu belirterek, "Üniversitemizde din, mezhep, siyasi düşünce ayırt etmeden kişiler ayırt edilmemektedir. Üniversitemizde öğrenci sayımız 18 bine yükseldi, 480 olan akademik personel sayımız 720'ye yükseldi. 4 fakültemiz 9'a çıktı, 4 olan meslek yüksekokulu sayımız 7'ye çıktı. Üniversitemiz Türkiye'nin en hızlı büyüyen üniversitelerindendir" dedi.

Sempozyumun açılışında konuşan Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mutlu Uygun da konuşmasında, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrencileri akademik çalışmalara özendirmek için 2013 ve 2014 yılında ulusal olarak bu sene ise uluslar arası düzeyde sempozyumu düzenlediklerini ifade etti. 

Belediye Başkanı Ferda Polat ise Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu ile Şereflikoçhisar Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu'nun ilçeye kurulmasından bu yana büyük mesafeler kat ettiğini belirterek, "Üniversiteler bulundukları şehirlere kazanç sağlayan kurumlar değildir. Üniversitelerle sosyal , kültürel ve entellektüel kazançlar sağlanıyor. Burada okuyan öğrencilerimiz var, bu süre içinde Şereflikoçhisar'daki değişimi görebilecekler" diye konuştu.

Sempozyum cumartesi günü sona erecek.