7 yıldır yatalak beyin felçli eşine bakıyor

7 yıldır yatalak beyin felçli eşine bakıyor
7 yıldır yatalak beyin felçli eşine bakıyor
ANKARA (AA) - Ankara'nın Beypazarı ilçesinde ikamet eden ve ani tansiyon düşmesi sonucu beyin felci geçiren yatalak kadına 7 yıldır kocası...

ANKARA (AA) - Ankara'nın Beypazarı ilçesinde ikamet eden ve ani tansiyon düşmesi sonucu beyin felci geçiren yatalak kadına 7 yıldır kocası bakıyor.

Beypazarı kent konseyi Engelliler Komisyonu Başkanı Hamide Özalp, Ayvaşık Mahallesi Oğuzkent bölgesinde yatağa bağımlı yaşayan Zülbiye Topac'ı (59) evinde ziyaret etti.

Hastanın durumuyla ilgili kocası Mehmet Topac'tan bilgi almasının ardından harekete geçerek, hastaya çift motorlu havalı yatak temin ettiklerini belirten Özalp, "Zülbiye hanıma her yönüyle sahip çıkıyoruz. Daha önce karyolasını temin ettik. Şimdi de şişme yatağını temin ettik. Böylece hastanın rahat etmesini sağlamaya çalışıyoruz" dedi.

Mehmet Topac da 7 yıldır eşinin bakımını üstlendiğini belirterek, "Evlenirken bundan yıllar öncesi birbirimize söz vermiştik. Sağlıkta, hastalıkta, ölümde birbirimize destekçi olacağız diye. Eşim ani bir hastalık sonrasında bundan yedi yıl öncesi beyin felci geçirdi ve yatalak hasta oldu. Bir birimize olan sevgimizden ve neşemizden hiçbir şey kaybetmedik. Dün olduğu gibi bu günde eşimin yanındayım ve ona bakıyorum.  Ona moral veriyorum vermeye de devam edeceğim" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  kent

  ,

  beyin