8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
ANKARA (AA) - 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla belirlenen bazı hastanelerde, "şiddet" temalı stantlar açılıp, kadınlara yetkililerce bilgiler...

ANKARA (AA) - 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla belirlenen bazı hastanelerde, "şiddet" temalı stantlar açılıp, kadınlara yetkililerce bilgiler veriliyor.

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Halk Sağlığı Müdürlüğünce sağlık çalışanları için kadına yönelik şiddetle ilgili stant açıldı.

Kadınlara, sağlıklı beslenme ve kanserle ilgili bilgiler veren Ankara Halk Sağlığı çalışanları, 8 Mart Dünya Kadınlar gününde farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Stantlarda şiddete maruz kalan kadınlara, neler yapmaları yönünde yetkililerce uyarı yapılıp, hazırlanan kamu spotu slayt ile gösteriliyor.

Öte yandan dilek ve şikayet kutularında, sağlık ve şiddete yönelik biriken talepler, Sağlık Bakanlığınca değerlendirilecek.

Gün içinde Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile 29 Mayıs Devlet Hastanesinde de aynı stantlar açılacak.