9. Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı

9. Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı
9. Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı
- Demirel için Ankara'da düzenlenecek cenaze töreni dolayısıyla Atatürk Bulvarı, Meşrutiyet ve Mithatpaşa caddelerinin de bulunduğu bazı yollar trafiğe kapatılacak

ANKARA  (AA) - 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için  TBMM 'de düzenlenecek tören ve Kocatepe Camisi'nde kılınacak cenaze namazı dolayısıyla yarın başkentte bazı yollar trafiğe kapatılacak.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 9. Cumhurbaşkanı Demirel'in cenazesinin 19 Haziran Cuma günü Özel Güven Hastanesi Morgundan alınarak önce Güniz Sokak'taki ikametine, oradan TBMM'ye, buradaki tören sonrası kortej eşliğinde Kocatepe Camisine götürüleceği, cenaze namazının ardından uçakla Isparta'ya uğurlanacağı belirtildi.

Açıklamaya göre, törenle ilgili yarın kortej geçişi esnasında  Atatürk Bulvarı ve İnönü Bulvarı çift yönlü olarak, Meşrutiyet Caddesi ve Mithatpaşa Caddesi 07.00'den itibaren cenaze töreni sonuna kadar trafiğe kapatılacak.

Ayrıca, 18 Haziran 00.00'dan itibaren cenaze töreni sonuna kadar Kocatepe Camisi çevresindeki, Binektaşı, Olgunlar, Bankacı, Dr. Mediha Eldem ve Bağış sokaklar çift yönlü, Libya Caddesi ise ihtiyaç halinde trafiğe kapatılacak ve anılan tüm cadde ve sokaklarda park eden araçlar kaldırılacak.