AA'ya "Türkiye Başarı ve Uluslararası Dostluk ve Barış Oskarı" ödülü

AA'ya "Türkiye Başarı ve Uluslararası Dostluk ve Barış Oskarı" ödülü
AA'ya "Türkiye Başarı ve Uluslararası Dostluk ve Barış Oskarı" ödülü
- AA, Medya İhtisas Gazetecileri Federasyonu'nun, "Türkiye Başarı ve Uluslararası Dostluk ve Barış Oskarı"na layık görüldü

ANKARA (AA) - Anadolu Ajansı (AA), " Türkiye Başarı ve Uluslararası Dostluk ve Barış Oskarı"na layık görüldü.

Medya İhtisas Gazetecileri Federasyonu (MİGFED), Sheraton Otel'de eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun katılımıyla Türkiye Başarı ve Uluslararası Dostluk ve Barış Oskarları ödül töreni düzenledi.

AA, " 'Güçlü Türkiye'nin Güçlü Haber Ajansı' olmasının yanı sıra dünyanın sayılı ajanslarından biri olma hedefiyle çalışmalarına hız kesmeden devam etmesi" sebebiyle ödüle layık görüldü.

Ödülü, AA adına Kurumsal İletişim Direktörü Esra Kireçci, MİGFED Genel Başkan Yardımcısı Nihat Alparslan'ın elinden aldı.

Kireçci, "Genel Müdürümüz Sayın Şenol Kazancı'nın selamlarını iletiyorum. İki hafta önce 95. kuruluş yıl dönümümüzü gururla kutladık. 8 dilde yayın yapıyoruz ve 86 ülkede temsilciliğimiz var. 100. yıl vizyonumuz kapsamında yayın dillerimizin sayısını 11'e çıkarmayı hedefliyoruz. Hali hazırda dünyanın en iyi 10 haber ajansından biriyiz ve global bir ajans olma yolunda çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz" diye konuştu.

Törende ayrıca, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), Türk Hava Yolları (THY), Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) gibi kurumlar da çalışmalarından dolayı ödüle layık görüldü.