Acılı baba, kızı Mutlu'dan "Seher Yıldızı" türküsünü dinleyeceği günü bekliyor

Acılı baba, kızı Mutlu'dan "Seher Yıldızı" türküsünü dinleyeceği günü bekliyor
Acılı baba, kızı Mutlu'dan "Seher Yıldızı" türküsünü dinleyeceği günü bekliyor
-Katıldığı bir televizyon kanalındaki ses yarışmasıyla tanınan; silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan 19 yaşındaki Mutlu Kaya'nın babası Mehmet Kaya, kızının yıllar önce kendisine Babalar Günü hediyesi olarak söylediği, Arif Sağ ve Belkıs Akkale tarafından yorumlanan "Seher Yıldızı" türküsünü bir kez seslendireceği günün özlemini duyuyor -Baba Kaya: -"Kızımın gözünde ışık var artık. Şu anda çok çok mutluyum. Kızım, iyiye gidiyor, arkamızda devletimizin gücü var. Ben, eminim Mutlu'nun gözleri parlıyor; eskisi gibi, masmavi güzel parlıyor"

ANKARA (AA) - YEŞİM SERT KARAASLAN - Diyarbakır'da yaşayan ve katıldığı bir televizyon kanalındaki ses yarışmasıyla tanınan ve silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan 19 yaşındaki Mutlu Kaya'nın babası Mehmet Kaya, kızının yıllar önce kendisine Babalar Günü hediyesi olarak söylediği "Seher Yıldızı" şarkısını yeniden yorumlayacağı günün özlemini duyuyor.

Baba Kaya, Gülhane Askeri Tıp Akademisi Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde tedavisi sürdürülen kızının sağlık durumu ve hayallerini AA muhabirine anlattı.

Emekli işçi olan ve şu anda eşi Hanım Kaya ve 5 çocuğu ile kızının tedavisi için Ankara'da yaşayan 60 yaşındaki Kaya, kızının vurulduğunda ablasının evinde olduğunu ve ses yarışmasına hazırlandığını belirterek, şu anda tutuklu yargılanan zanlının gece 03.30 sıralarında kızıyla görüşmek için eve gelerek rahatsız ettiğini söyledi.

Kızının görüşmek istememesi üzerine zanlının pencereyi kırarak ateş ettiğini anlatan baba Kaya, olaydan hastaneye gittikten sonra haberdar olduğunu belirtti. Olayın ardından kendisine acil hastaneye gelmesi için haber verildiğini dile getiren Kaya, "Hastanenin kapısına geldiğimde 'silah sıkmışlar' dediler" ifadesini kullandı. Kaya, olayı duyduğunda yüreğinde hissettiği acıyı tarif etmesinin mümkün olmadığını vurgulayarak, o an kızının tüm anılarının gözünde birer birer canlandığını kaydetti. 

Zanlının, kızını neden vurduğuna dair ne gerekçe gösterdiğini bilmediklerini aktaran Kaya, hiçbir şeyin öldürmek için neden olamayacağının altını çizdi.

Baba Kaya, zanlının Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü birinci sınıfta okuyan kızı ile arkadaş olmak istediğini ancak kızının bunu reddettiğini hatırlatarak, "Bu kişinin bir akrabası Mutlu'nun sınıf arkadaşıymış ve onun aracılığı ile tanışmak istemiş. Kızım, ret cevabı vermiş ve 'benim yolum belli, evlenme çağım değil, okumak istiyorum' demiş" şeklinde konuştu. 

-"Mutlu'nun gözleri eskisi gibi masmavi parlıyor"

Mutlu Kaya'nın sağlık durumunun her geçen gün daha iyiye gittiğine dikkati çeken Kaya, kızının gözündeki ışığın tekrar yerine gelmeye başladığını söyledi. Kaya, duygularını şöyle ifade etti:

"Vurulduğunu duyduğumda o acıları unuttum artık. Gelişmeler, bana o günleri unutturdu. Bir daha o günleri hatırlamak istemiyorum. Kapatalım o günleri.

Kızımın gözünde ışık var artık. Şu anda çok çok mutluyum. Kızım, iyiye gidiyor, arkamızda devletimizin gücü var. Ben, eminim Mutlu'nun gözleri parlıyor; eskisi gibi, masmavi güzel parlıyor."

Mutlu'nun bebekliğinden beri acı günler geçirdiğini ancak her şeye rağmen adı gibi mutlu olabilmeyi başardığını anlatan Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Mutlu'nün küçüklüğü acılarla geçti. Annesi Mutlu'yu dünyaya getirdiğinde hastalandı. Mutlu doğduğunda onu tek başına bıraktık, çünkü annesini hastaneye kaldırdık. Doğumda hastalandı. Bu, ilk acımız oldu. Sonra iyileşti annesi ama Mutlu çok dert gördü. 

Okumak isterdi ve her zaman 'Ben okuyacağım ve Türkiye 'ye yarar sağlamak için iyi yerlere geleceğim' derdi. Sesi de çok güzeldi. Ortaokulu bitirdikten sonra Güzel Sanatlar Lisesi'ne kayıt yaptırdık. Ben de 'Madem öyle, sen devam et. Ben de okutacağım' dedim. Hiç yaramaz değildi, her zaman kibardı, çok mükemmel bir çocuktu. Beni bir gün bile rahatsız etmedi."

-"Mutlu'dan en güzel hediyeyi Babalar Günü'nde almıştım"

Mutlu'nun özellikle İbrahim Tatlıses'i çok sevdiğini aktaran baba Kaya, kızının duygularını şarkı söyleyerek ifade etmekten hoşlandığını söyledi. Kaya, kızının en büyük hayalinin, sesi ile bir yere gelmek olduğunu dile getirdi.

Baba Kaya, kendisine de sık sık şarkı söylediğini anlatarak, Mutlu'dan en güzel hediyeyi bir Babalar Günü'nde aldığını söyledi. Kızının Güzel Sanatlar Lisesi'nde okurken kendisine verdiği hediyeden daha önemli bir başka şeyin olamayacağını belirten Kaya, "Babalar Günüydü. Bana bir türkü söyledi, ben ağladım" dedi. 

Tek dileğinin, kızının iyileşerek Arif Sağ ve Belkıs Akkale'nin birlikte yorumladığı "Seher Yıldızı" türküsünü kendisine söylemesi olduğunu vurgulayan Kaya, gözyaşları içinde türkünün sözleriyle kızına şöyle seslendi:

"Bülbüle söyleyin dalına konsun/ Bizi böyle eden Allah'tan bulsun/ Sabreyle sevdiğim ilkbahar gelsin/ Karacaoğlan derdi doğmadan göçtüm/ Yar elinden dolu badeler içtim/ Kötüler zanneder ben yardan geçtim/ Ölmeyince çeker miyim elini..."

-Zanlı'nın yargılanmasına 8 Ekim'de başlanacak

Mutlu Kaya, Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, İstanbul 'da katılacağı televizyon programı öncesi evinde prova yaparken 18 Mayıs Pazartesi gecesi başından silahla vurularak ağır yaralanmış, olayla ilgili Veysi Ercan tutuklanmıştı.

Ağır yaralanan Kaya, Diyarbakır'da Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesindeki tedavisinin ardından Ankara'da Gülhane Askeri Tıp Akademisi Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezine sevk edilmişti.

İddianamede şüpheli Veysi Ercan hakkında, "Tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs" ve "Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri bulundurma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 3 yıla kadar hapis cezası istendi. Yargılama  8 Ekim'de başlanacak.