Adıyaman'da petrol umudu

Adıyaman'da petrol umudu
Adıyaman'da petrol umudu
- Adıyaman'ın Kahta ilçesinde petrol rezervinin bulunabileceg?i potansiyel alanlara yönelik sondaj çalışması yapılacak - Ortalama derinliği 3 bin metre olan 10 sondaj çalışması ve her bir sondaj alanında yaklas¸ık 40 kişiyle petrole ulaşılmaya çalışacak

ANKARA (AA) - GÖKSEL YILDIRIM -  Adıyaman 'ın Kahta ilçesinde  petrol rezervinin bulunabileceg?i potansiyel alanlara yönelik sondaj çalışması yapılacak. Ortalama derinliği 3 bin metre olan 10 sondaj çalışması ve her bir sondaj alanında yaklas¸ık 40 kişiyle petrole ulaşılmaya çalışacak.

Güney Yıldızı Petrol Üretim, Sondaj Müteahhitlik ve Ticaret AŞ, I·R/GYP/658 ruhsat numaralı yaklaşık 7 bin hektarlık sahada petrol aramak için proje hazırladı.

Proje tanıtım dosyasında yer alan bilgilere göre, faaliyet sırasında ruhsat alanı ic¸erisinde 10 noktada sondaj c¸alıs¸ması yapılacak.

 So¨z konusu sahada o¨nceki yıllarda ac¸ılmıs¸ arama ve u¨retim petrol kuyularından elde edilen verilere go¨re petrol rezervinin bulunabileceg?i potansiyel alanlar tespit edilmis¸ti. Sondaj c¸alıs¸maları sonucunda sahadaki petrol rezervleri hakkında daha net bilgi sahibi olunacak. Arama sondaj faaliyetlerinin, ruhsat su¨resi boyunca sürdürülmesi öngörülüyor.

Yapılan sondajların olumlu sonuc¸lanması durumunda, sahada petrol u¨retimi ic¸in u¨retim kuyuları açılması planlanıyor. 

Petrol arama sondajlarında gu¨nde 3 vardiya halinde c¸alıs¸ılacak. Her bir sondajda ortalama 3 bin metre derinliğe ulaşılması hedefleniyor.

Faaliyet sırasında her bir sondaj alanında yaklas¸ık olarak 40 kis¸i c¸alıs¸acak. İs¸c¸i olarak c¸alıs¸acak personelin bo¨lge halkından sec¸ilmesine o¨zen go¨sterilecek. 

 


  ETİKETLER:

  Adıyaman

  ,

  Ankara

  ,

  Proje

  ,

  petrol

  ,

  göksel