"Agat Taşı İşletmeciliği" projesi

"Agat Taşı İşletmeciliği" projesi
"Agat Taşı İşletmeciliği" projesi
ANKARA (AA) - Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, "Agat Taşı İşletmeciliği" projesinin hayata geçirileceğini bildirdi.Çubuk Belediye...

ANKARA (AA) ? Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, "Agat Taşı İşletmeciliği" projesinin hayata geçirileceğini bildirdi.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan'ı ziyaret eden Şayık, yaptığı açıklamada, turizme katkı sağlayacak " Sosyal Sorunların Çözümünde Yenilikçi Yöntemler Mali Destek Programı" çerçevesinde Çubuk Belediyesi tarafından projenin hazırlandığını hatırlattı.

Şayık, Çubuk'un tarihi ve doğal yapısıyla yeni projelere yönelik potansiyeli olan bir ilçe olduğunu dile getirdi.

Agat taşının işletilmesine yönelik 718 bin lira  destek verdiklerini belirten Şayık, "Proje kapsamında ilçe ve ülke ekonomisine katkı sağlanmasının yanı sıra yeni istihdam olanağı da olacak. Biz bu proje kapsamında Ankara'ya özgü hediyelik ürünler oluşturmak ve bunu iyi bir şekilde tanıtmak istiyoruz" diye konuştu. 

Acehan da Çubuk'ta turizmi hareketlendirecek yeni büyük projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti.

Ajansın 3 projede Çubuk'a destek verdiğini hatırlatan Acehan, şunları kaydetti:

"Agat taşımızı takı ve süs eşyalarında kullanmanın yanında dekorasyonda da değerlendirildiğinde ilçe ve dolayısıyla ülke ekonomisine katkısı daha çok olacaktır. Biz bundan sonraki aşamalarda bu yönde projeler yapmak istiyoruz. Ayrıca ilçemizin doğal güzelliklerine yönelik yeni projeleri hayata geçirmemiz gerekiyor. Bu yönde de Ankara Kalkınma Ajansına yeni projeler hazırlayacağız. İnşallah bu dönemde birlikte bir çok önemli projeye imza atmış olacağız.'' 


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Belediye

  ,

  Proje

  ,

  ilçe

  ,

  ülke

  ,

  lira

  ,

  sosyal