AGD şehitler için fidan dikti

AGD şehitler için fidan dikti
AGD şehitler için fidan dikti
- Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Beypazarı Şubesi üyeleri Çanakkale şehitleri için fidan dikimi gerçekleştirdi

ANKARA(AA) - Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Beypazarı Şubesi üyeleri Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı nedeniyle fidan dikimi gerçekleştirdi.

AGD Beypazarı Şube Temsilcisi Cengiz Yılmaz, dernek olarak gençlerle birlikte Çanakkale'de yatan şehitleri unutmadıklarını ve unutmayacaklarını belirtti.

Şehitleri bir kez daha saygı ve şükranla yad ettiklerini ifade eden Yılmaz, AGD'nin dünyanın en büyük gençlik teşkilatlarından birisi olduğunu kaydetti.

Türkiye'de şubelerin bulunduğu yerlerde Çanakkale şehitlerini anmak için 250 bin fidan dikiminde bulunacaklarına aktaran Yılmaz, şunları kaydetti:

"Çanakkale Zaferi'ni anmak, gençliğimize şehitleri, şahadeti unutturmamak için 250 bin şehit için 250 bin fidan dikme kampanyası yapıyoruz. Bu uygulamayı Türkiye genelinde başlattık ve 250 bin fidan dikimi yapacağız. Bu anlamda, Boztepe mevkisinde fidan dikiminde bulunuyoruz. Ülkemizin her köşesinde başlatılan dikimlerle 250 bin fidanı toprakla buluşturmuş olacağız ve böylece de şehitlerimizi anmış olacağız."