AGD'den, ''Hz. Muhammed'e Sevgi'' konulu toplantı

AGD'den, ''Hz. Muhammed'e Sevgi'' konulu toplantı
AGD'den, ''Hz. Muhammed'e Sevgi'' konulu toplantı
ANKARA (AA) - Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Beypazarı Başkanlığı tarafından, gençlere yönelik "Hz. Muhammed'e Sevgi" konulu toplantı...

ANKARA (AA) -  Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Beypazarı Başkanlığı tarafından, gençlere yönelik "Hz. Muhammed'e Sevgi" konulu toplantı düzenlendi.

Belediye Gençlik Merkezinde düzenlenen toplantıya, Karabük'ün Eskipazar Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu konuşmacı olarak katıldı. Etkinlikte ayrıca kuruluşunun 716. yılı dolayısıyla Osmanlı İmparatorluğu da konu edildi.

Müftü Arcaklıoğlu, yaptığı konuşmada, tüm işlerin ihsan ve ihlas üzerine yapılması gerektiğini söyledi.

İslam dini ve toplumsal olaylarla ilgili önemli mesajlar veren Arcaklıoğlu, ''İslam dini insanlık için çok önemli. İslam dini, insanlara çok önem vermiş ve bu anlamda da Batı ülkelerinde de İslam dinini benimseyenler olmuştur. Bizim rehberimiz Hz. Muhammed olduğu gibi, İslam dini ile de şereflendirildik" dedi.

Osmanlı İmparatorluğu ve yönetim şekline ilişkin de önemli bilgiler veren Arcaklıoğlu, toplantıyı izleyen gençlerin sorularını da yanıtladı.

AGD Beypazarı Başkanı, tarih öğretmeni Cengiz Yılmaz, dernek olarak imanlı, ihlaslı şuurlu gençler yetiştirmek için gayret gösterdiklerini söyledi.

Yılmaz, bundan sonra da gençleri bilgilendirmeye devam edeceklerini belirtti.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  İslam

  ,

  Anadolu

  ,

  Belediye

  ,

  Tarih

  ,

  batı

  ,

  yönetim