AK Parti Ankara Milletvekili Ceylan:

AK Parti Ankara Milletvekili Ceylan:
AK Parti Ankara Milletvekili Ceylan:
- "Davutoğlan Kuş Cenneti, kuş türleri bakımından önemli bir yaşam merkezi. Bu yıl burada, foto safari düzenlemeyi planlıyoruz"

ANKARA (AA) - AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, "Davutoğlan Kuş Cenneti, kuş türleri bakımından önemli bir yaşam merkezi. Bu yıl burada, foto safari düzenlemeyi planlıyoruz" dedi. 

Ceylan, Nallıhan İlçesi Kaymakamı İsmail Altan Demirayak ve Belediye Başkanı İsmail Öntaş'ı ziyaret etti. 

Kendisinin de Nallıhanlı olduğunu hatırlatan Ceylan, Ankara'nın Batıya açılan kapısı konumundaki ilçe için herkesin elinden gelen çabayı ortaya koyması gerektiğini söyledi. 

Ceylan, Çayırhan Mahallesi'nde kuş cennetinin bulunduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: 

"Kuş Cenneti, bizim Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yaptığımız dönemde açıldı. Burada 80'ni ötücü olmak üzere tam 180 tür kuşu barındırıyor. Kışın biraz kuşlar azalıyor, çünkü sıcak ülkelere göç ediyorlar. İlkbaharla birlikte, kuşlar Davutoğlan Kuş Cenneti'ne dönüyorlar ve yuva yapıyorlar, yavru çıkarmak üzere kuluçkaya yatıyorlar. Burası, kuş türleri bakımından önemli bir yaşam merkezi. Bu yıl burada, foto safari düzenlemeyi planlıyoruz." 

Burasının, kara leyleklerin yaşam alanlarından biri olduğuna da değinen Ceylan, "Bölgenin ve çevresinin tanıtımına önemli ölçüde katkı sağlayacak, foto safari için Doğa Koruma ve Milli parklar Genel Müdürlüğü ile kısa süre içinde bir çalışma başlatacağız" ifadelerini kullandı.