AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu Antalya'da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu Antalya'da
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu Antalya'da
- Çavuşoğlu: - "Cumhurbaşkanlığı Sarayı'yla ilgili birçok dedikodu yapılıyor. Bence çok iyi oldu. Böylesine önemli bir sarayı, külliyeyi yapmak, milletin külliyesini yapmak Recep Tayyip Erdoğan'a nasip oldu" - "Ankara'da, Mecliste, CHP sıralarında, tekrar aday oldular, DHKP-C'yi destekleyen, sempatizanı olan milletvekilleri var. Bunları Atatürk'ün partisinde görmek istemiyoruz"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanlığı Sarayı'yla ilgili birçok dedikodu yapılıyor. Bence çok iyi oldu. Böylesine önemli bir sarayı, külliyeyi yapmak, milletin külliyesini yapmak Recep Tayyip Erdoğan 'a nasip oldu" dedi.  

Muratpaşa ilçesindeki muhtarlarla bir araya gelen Çavuşoğlu, muhtarların kendilerinin mesai arkadaşları olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlara ayrı bir önem verdiğini anlatan Çavuşoğlu, muhtarlara 13 sene önce verilen 80-90 lira maaşın 900 liraya ulaştığını ifade etti.

Çavuşoğlu, su, elektrik, altyapı gibi hizmetlerde birlikte çalıştıkları muhtarların defalarca Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı saraylarının ülkelerin itibarı olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanlığı Sarayı'yla ilgili birçok dedikodu yapılıyor. 'Şunu yaptı, öyle oldu, böyle oldu' deniliyor. Bence çok iyi oldu. Böylesine önemli bir sarayı, külliyeyi yapmak, milletin külliyesini yapmak Recep Tayyip Erdoğan'a nasip oldu. Bu ülke gelişiyor. Halkın girdiği her yeri en güzel şekilde yapıyoruz. Devlet başkanlarını, kralları, başbakanları ağırlıyoruz. Külliyeye gelenler, hayranlığını gizleyemiyor. Bu, Türkiye'nin itibarıdır" diye konuştu.

Çavuşoğlu, Türkiye'ye hizmet verenlerin devlet binaları yaptığını dile getirerek, devlet binalarını yenilemek ve en güzelini yapmanın bu ülkeye yakıştığını söyledi.

-"Bu ülkenin bir itibarı var"

"Rahmetli Özal'ı küçük bir uçak aldığı için yerle bir ettiler" diyen Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Biz o küçük uçaklara hala biniyoruz. Başka ülkelerin liderleri devasa, en büyük uçaklarla gelirken Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanı, cumhurbaşkanı dura kalka her 3 saatte bir yere, toplantıya gidebilir mi? Bu ülkenin bir itibarı var. Cumhurbaşkanlığı Sarayı halka açıldı. Kütüphanesi 24 saat halkın hizmetinde. Burası Recep Tayyip Erdoğan'ın değil ki. O da fani. Bugün varız, yarın yokuz. Dönem bittikten sonra halk kimi seçerse seçsin o sarayı kullanacak. Millete hizmet için kullanacak." 

Çavuşoğlu, Türkiye'nin G-20 Liderler Zirvesi'ne ev sahipliği yapacak olmasının onur duyulacak bir gelişme olduğunu vurgulayarak, "Bunları hayal bile edemezdik. Türkiye'nin dik duruşundan, doğruları söylediğinden dolayı bizden hoşlanmayanlar da var. Manipülasyon, algı operasyonu yapanlar var. Bunu, sadece batıdaki ülkelerde aramayın. Bunu bazı Müslüman ülkelerde de arayın. Bunun için ciddi para harcayanlar da var. Bildiğimiz, meşhur gazetelerinin sağ, sol, liberal fark etmekten hepsinin aynı sözcüklerle başlık atması, Türkiye'yi eleştirmesi tesadüf olamaz. Normal şartlarda bu gazeteler bir araya gelemez" değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'de siyasi kaygıların bir kenara bırakılarak engellerin aşılması gerektiğini anlatan Çavuşoğlu, ülkede bir belirsizlik olmasına rağmen her şeyin kötü gitmediğini ifade etti.

Çavuşoğlu, Türkiye'nin PKK, DAEŞ ve DHKP-C terör örgütleri ile karşı karşıya olduğunu dile getirerek, etrafının "ateş çemberi" olduğunu söyledi.

Yönetilemeyen ülkelerin arasında yaşadıklarına işaret eden Çavuşoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Terör örgütleri her yerde kol geziyor. Buna rağmen ekonomik büyümemiz devam ediyor. Türkiye'nin kredi notları stabil. Mali disiplinimiz çok iyi, o nedenle stabil. Merkez Bankası rezervlerimiz 130 milyar dolar civarında. 12 sene önceki gibi 27 milyar dolar olsaydı Türkiye ekonomik olarak çökebilirdi. Faizler gecelik yüzde 7 bin olabilirdi. Bu, 13 senelik disiplinli ekonomi politikaları sayesinde idi."

- "Şimdi istikrarı tekrar Türkiye'ye getirme zamanı" 

Çavuşoğlu, hiçbir zaman popülizm yapıp seçim ekonomisi uygulamadıklarını anlatarak, "Herkes 'Türkiye borçlanıyor' diyor. Doğru değil. Türkiye'nin borcu milli gelire göre yüzde 90 iken şu an yüzde 34. Her zaman böyle gitmez. En kötü şey belirsizliktir. Şimdi istikrarı tekrar Türkiye'ye getirme zamanı" diye konuştu. 

Terör örgütü PKK ile Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kapsamlı mücadelesini verdiklerine dikkati çeken Çavuşoğlu. PKK'nın her yerde inlerini, silah depolarını vurduklarını söyledi.

"Pes etmek yok. Başaracağız" diyen Çavuşoğlu, kararlılıktan vazgeçmeyeceklerini ifade etti.

- "Bunları Atatürk'ün partisinde görmek istemiyoruz"

Çavuşoğlu, 3 terör örgütü ile mücadele edeceklerini vurgulayarak, "Kimse kusura bakmasın. Mecliste cumhurbaşkanı DHKP-C ve PKK dediği zaman Meclis sıralarından itiraz eden, DHKP-C'yi sempatik, masum aktivist gibi göstermeye çalışan milletvekillerini istemiyoruz. Hele hele Atatürk'ün partisinde hiç istemiyoruz. Tüm CHP 'lileri suçlayamayız. Antalya'daki ve birçok CHP'li kardeşimizin bizim gibi düşündüğünü görüyoruz. Antalya'daki il başkanının açıklamasını gördük. Kendisine katılıyorum ve kutluyorum. Ama Ankara'da, Mecliste, CHP sıralarında, tekrar aday oldular. DHKP-C'yi destekleyen, sempatizanı olan milletvekilleri var. Bunları Atatürk'ün partisinde görmek istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

Her şeye "hayır" diye cevap veren MHP'den bir beklentilerinin bulunmadığını anlatan Çavuşoğlu, MHP tabanının da ülkenin zor durumunda elini taşın altına koymayan bir partiden ve liderinden bıktığını söyledi.

- "Çok Amaçlı Spor Salonu"nun temelini attı

Çavuşoğlu, buradaki konuşmasının ardından Kepez Belediyesi ve Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünce Mehmet Akif Mahallesi'ne yapılacak olan "Çok Amaçlı Spor Salonu"nun temel atma törenine katıldı.

Burada konuşan Çavuşoğlu,  Antalya'nın bir spor kenti olduğunu dile getirerek, kentin uluslararası spor etkinliklerine ev sahipliği yapması gerektiğini söyledi.