AK Parti Kırşehir Mitingi (2)

AK Parti Kırşehir Mitingi (2)
AK Parti Kırşehir Mitingi (2)
-Başbakan Davutoğlu: -"Hiç şüpheniz olmasın Türkiye'de kim kamu düzenini bozmak isterse karşısında bizi bulur" -"Bir daha kimse gösterilerde şiddet kullanamayacak dedik, İç Güvenlik Reformu yaparken CHP-HDP-MHP birlikte hareket etti. Yüzlerine maskeler taktılar. Şimdi söylüyorum ahiler, biz bu maskeleri indiririz, indiririz. İşte maskeler iniyor" -"MHP ve HDP güya karşı cephedeler. Bir bakıyorsunuz HDP, MHP'ye pas veriyor, bir bakıyorsunuz MHP Meclis'te yüzlerini kapatan maskeli HDP'liler ile birlikte İç Güvenlik Reformuna hayır diyor. O zamanki cephenin adı 'molotof cephesiydi', hep beraber molotofu savundular. Şimdiki cephenin adı da 'paralel cephesi', hep beraber paralelin tavsiyesini yapıyorlar"

KIRŞEHİR (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Hiç şüpheniz olmasın Türkiye'de kim kamu düzenini bozmak isterse karşısında bizi bulur" dedi.

AK Parti'nin Kırşehir'de Cacabey Meydanı'ndaki mitinginde konuşan Davutoğlu, Erzurum'da kendisine "Dadaş", Sivas'ta "Yiğido", Çankırı'da "Yaren", Osmaniye ve Mersin'de "Yörük", Aydın ve Muğla'da "Yörük", Rumelide "Evlad-ı Fatihan", Kafkasya'da "Şeyh Şamil'in Torunu" denildiğini anımsattı. Başbakan Davutoğlu, Kırşehir'de de kendisine "Ahi Ahmet" denilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kendisini bu ünvanlar konusunda eleştiren Bahçeli'ye seslenen Davutoğlu, "Biz her ilimizde, her bölgemizde milletle beraber olduğumuz için milletin ünvanını kullanıyoruz, sen ise 'Devlet' olarak kal Ankara'da sadece devlet ol, biz milletiz" dedi.

Davutoğlu, AK Parti iktidarından önce devletin ve ekonominin dağıtıldığını, IMF'den borç alındığını, piyade tüfeği dahi yapamadığını anımsattı ve milleti devletle barıştıran ve kuvvetli kılanın "Ahi Partisi"; AK Parti olduğunu vurguladı. Davutoğlu, Türkiye'nin artık kendi tankını, helikopterini ve savaş gemisini yapabildiğine, uzay ajansı dahi kurduğuna işaret etti.

MHP 'nin eski Ulaştırma Bakanı'nın o dönem hızlı tren projesi önüne getirildiğinde "Bu hızlı treni biz değil, çocuklarımız değil, torunlarımız bile zor görür" dediğini ifade eden Davutoğlu, "Bunların vizyonu bu kadar" diye eleştirdi. Davutoğlu, 12 yılda hızlı treni Türkiye'ye getirdiklerine dikkati çekerek, hızlı trenin Kırşehir'den de geçeceğini müjdeledi.

- "Biz bu maskeleri indiririz"

"Geziciler yıkmaya kalktılar o zaman bunlar sustu" diyen Ahmet Davutoğlu, şunları söyledi:

"Şimdi medyaya sesleniyorum; bakalım medya yarın nasıl çıkacak. Hemen bu üçlü çete anlaştı diye AK Parti'yi mi suçlayacaklar bu saldırılardan, yoksa nasıl çıkacaklar göreceğiz. Geziciler yıktılar uluslararası medyada bu çeteler de sustu. 6-7 Ekim olayları oldu. Bu HDP Eşbaşkanı tahrik etti, şehirlerimizi yaktılar, yıktılar kimse onlara yüklenmedi. Şimdi 13 yıl şahit, onlar ne zaman yıkmaya kalktıysa karşılarında AK Parti'yi buldular.

Şimdi de hiç şüpheniz olmasın Türkiye'de kim kamu düzenini bozmak isterse karşısında bizi bulur. Ayrıca biraz önce söylediğim şeyi dikkatle takip edin; bir anda üçü birden aynı ağızı kullandı. Bir daha ne zaman yapmışlardı bunu biliyor musunuz; hani 6-7 Ekim olayları oldu Diyarbakır'da, Siirt'te, Batman'da, Mardin'de bir sürü şiddet olayları yaptılar. 16 yaşındaki Yasin Börü'yü şehit ettiler arkadaşlarıyla.

O zaman bunlara ses çıkarmayanlar daha sonra biz bir daha böyle olaylar yaşanmasın diye İç Güvenlik Reformu için Meclis'e gittik. Bir baktık hepsi bizim karşımızda birleşti. 'Molotof kokteyli attırılmayacak cezası var' dedik, baktık HDP ile MHP yan yana İç Güvenlik Reformu'na karşı çıktılar. Bir daha kimse gösterilerde şiddet kullanamayacak dedik, İç Güvenlik Reformu yaparken CHP -HDP-MHP birlikte hareket etti. Yüzlerine maskeler taktılar. Şimdi söylüyorum ahiler, biz bu maskeleri indiririz, indiririz. İşte maskeler iniyor. MHP ve HDP güya karşı cephedeler. Bir bakıyorsunuz HDP, MHP'ye pas veriyor, bir bakıyorsunuz MHP Meclis'te yüzlerini kapatan maskeli HDP'liler ile birlikte İç Güvenlik Reformuna hayır diyor. O zamanki cephenin adı 'molotof cephesiydi', hep beraber molotofu savundular. Şimdiki cephenin adı da 'paralel cephesi', hep beraber paralelin tavsiyesini yapıyorlar"

- "Hepimiz, Mursi'nin yanındayız"

"Hepimiz, özgürlüğün, demokrasinin, Mursi'nin yanındayız" diyen Davutoğlu, seçilmiş Cumhurbaşkanı'na karşı darbe yapıldığını ve Türkiye'de sadece AK Parti'nin bu darbeye dimdik karşı durduğunu anımsattı. Üç partinin darbecileri hoş görüp kendilerini eleştirdiğini ifade eden Davutoğlu, şunları söyledi: 

" Kılıçdaroğlu adam gönderdi darbecilere, şimdi de soruyor 'Bizim Mısır'da niye büyükelçimiz yok' diye. Kendisi 27 Mayıs zihniyetiyle devam ettiği için darbecilerle dost olmayı marifet sayıyor. 'İsrail'de niye büyükelçimiz yok' diyor. Behey gafil Miraç gecesinin üzerinden 2 gün geçti. Biz Mescid-i Aksa'ya postallarla girenlerle dost olmayız. Öbür tarafta HDP Eş Genel Başkanı tutuyor 'Kudüs Yahudilerin kutsal mekanıdır' diyor.

Ahiler, bunlara bir ders verecek misiniz? 'Kudüs Miraç makamıdır, müslümanlarındır, müslümanların kalacaktır' diyecek misiniz?"

İsrail'in zulmüne, Mısır'da Sisi'ye ve Suriye'de Esed'e karşı çıktıkları için üzerlerine gelindiğini vurgulayan Davutoğlu, "Zannettilerki biz boyun eğeriz, ey ahiler, ahiler boyun eğer mi?" diye sordu. "Batı'ya  seslenen Davutoğlu, Gezi olaylarında Türkiye'ye ders vermeye kalkanların Mısır'a neden ses çıkarmadığını sordu. Davutoğlu, Batı'nın hem kendi hem de İsrail'in çıkarlarını savunduğunu söyledi. 

(Sürecek)