AK Partili Bilgin'den Beypazarı ziyareti

AK Partili Bilgin'den Beypazarı ziyareti
AK Partili Bilgin'den Beypazarı ziyareti
ANKARA (AA) - AK Parti Ankara Milletvekili Vedat Bilgin, seçim çalışmaları kapsamında Beypazarı'nı ziyaret etti.İlk olarak AK Parti ilçe teşkilatını...

ANKARA (AA) - AK Parti Ankara Milletvekili Vedat Bilgin, seçim çalışmaları kapsamında Beypazarı'nı ziyaret etti.

İlk olarak AK Parti ilçe teşkilatını ziyaret eden Bilgin, daha sonra belediye başkanı Tuncer Kaplan'ı makamında ziyaret etti. Esnaf ziyaretlerinin ardından öğretmen evine geçen Bilgin, burada yaptığı konuşmada, batılı ülkelerin Türkiye 'nin büyümesinden rahatsız olduklarını belirtti.

Bilgin, şöyle devam etti:

"Biz, biliyorsunuz Lozan'dan bu yana batı ile ittifak içindeyiz. Batılılaşma adı altında Türkiye'de yürütülen politikalar aslında buna verilen bir cevaptır. Fakat buna rağmen batı, güçlü bir ülke değil, kontrol edilebilir bir ülke istemektedir. NATO üyesi olmamıza rağmen, batının hassasiyetleri ile ABD hassasiyetleri aynıdır. Batı bir sistemdir zaten. Batı, Türkiye'yi kontrol edilebilir bir ülke olarak tutmak için özen gösteriyor" diye konuştu.

Küreselleşme ve batılılaşmanın getirdiği sorunlarla ancak istikrarlı bir ülkenin baş edebileceğini ile getiren Bilgin, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu sorunları çözümü demokrasi içeresinde devlet güçlenerek ve kendi halkıyla bütünleşerek, çözümü daha mümkün kılacaktır ve kolaylaştıracaktır. Onun için ben, her birimizin farklı siyasi görüşleri vardır. Ama bu hassasiyeti bu seçim öncesinde göstermek gerektiğini düşünüyorum. Milletimizin de bunu göstereceğine inanıyorum ve sizlerden destek bekliyoruz.''