AK Parti'li kadınlardan "Anneler Günü" yürüyüşü

AK Parti'li kadınlardan "Anneler Günü" yürüyüşü
AK Parti'li kadınlardan "Anneler Günü" yürüyüşü
- AK Parti Ankara İl Kadın Kolları üyesi kadınlar, "Anneler Günü" etkinlikleri kapsamında Güvenpark'ta karanfil ve fular dağıtarak, yürüyüş gerçekleştirdi

ANKARA (AA) - AK Parti Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Mualla Varol ve beraberindeki kadınlar, "Anneler Günü Yürüyüşü"nde bir araya geldi. 

AK Parti'li kadınlar, Güvenpark'ta "Anneler Günü" etkinlikleri kapsamında karanfil ve parti amblemi bulunan fularlar dağıtarak, yürüyüş  yaptı. 

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Varol, burada yaptığı konuşmada,  Türkiye 'nin 81 ilinde "Anneler Günü Yürüyüşü" organize ettiklerini aktardı. Partilerinin iktidarı boyunca hep kucaklayıcı olduğunu, kadınları ayrım gözetmeden desteklediğini ve onlara hak ettiği değeri verdiğini söyledi. Varol, kadının geleneklerde ne denli ayrıcalıklı olduğunu unutmadıklarını, unutanlara da hatırlattıklarını belirtti. 

Annelere  en kıymetli varlıkları evlatları için daha iyi eğitim, sağlık hizmeti ve güvenli bir ülke verebilmek için durmadan çalıştıklarının altını çizen Varol, şunları söyledi: 

"30 yıl boyunca yüzleri gözyaşlarıyla ıslanmış anneleri teselli etmekten daha fazlasını yapmak istedik. Çözülemez, yapılamaz denilen meselelere eğildik. Bu ülke üzerinde, tarih boyunca kardeşçe yaşamış halklarımıza gelecekte de birlikte yaşama umudu verdik. Çözüm süreci sayesinde, doğulu ve batılı gençlerimiz dağlarda karşı karşıya değil üniversite sıralarında bir araya geldiler. Birbirlerine namluları doğrultmak yerine, omuz omuza bu ülkenin geleceği için çalışmaya, üretmeye başladılar. AK Parti olarak annelerimize verebileceğimiz daha büyük bir hediye olabilir mi? Çünkü biliyorduk ki biz kadınlarımız için bunları yaptıkça bizi en çok onlar anlayacaklar, onlar destekleyecekler. Kurmak istediğimiz güçlü Türkiye hedefimizde bizimle mücadele edecekler."

Anneler Günü Yürüyüşü'nün 12 yıldır sessiz sedasız sürdüğüne vurgu yapan Varol, yürüyüşün hangi etnik, dini ya da siyasi görüşten olursa olsun her evlada aynı merhametle bakanların, "Türkiye daha iyi olsun da her kavgayı bitirelim" diyen güçlü annelerin yürüyüşü olduğunu kaydetti.