AK Partili milletvekillerinden teşekkür ziyareti

AK Partili milletvekillerinden teşekkür ziyareti
AK Partili milletvekillerinden teşekkür ziyareti
- AK Parti Ankara milletvekilleri Emrullah İşler, Ahmet İyimaya, Lütfiye Selva Çam, Ayhan Yılmaz ve Nevzat Ceylan, Çubuk'ta ziyaretlerde bulundu

ANKARA (AA) - AK  Parti Ankara 2. bölge milletvekilleri Emrullah İşler, Ahmet İyimaya, Lütfiye Selva Çam, Ayhan Yılmaz ve Nevzat Ceylan, Çubuk ilçesinde teşekkür ziyaretlerinde bulundu.

Milletvekilleri, önce AK Parti Çubuk İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Daha sonra, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ve AK Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş ile esnafı ziyaretinde bulunan milletvekilleri, seçimde partilerine verilen destekten dolayı vatandaşlara teşekkür etti.

Eski Başbakan Yardımcısı İşler, Çubuk ziyareti sırasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, milletin seçimde verdiği karar neticesinde tek başına bir iktidarın çıkmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanının hükümeti kurma görevini öncelikle Ak Parti 'ye vereceğini ve bunun üzerine koalisyon için turların başlayacağını belirten İşler, "İnşallah bu turlar neticesinde bir hükümet kurulmasını temenni ediyoruz, milletimizin talebi de bu" dedi.

İşler, milletin verdiği karardan bütün partilerin ders çıkarması gerektiğini belirterek, "Sahada da görüyoruz tek başına bir hükümet çıkmamasının vermiş olduğu bir huzursuzluk da söz konusu. Millet de kendi payına bu sonuçlardan dersini çıkaracak. Ümit ediyoruz ki ülkemizin istikrarı ve huzuru bozulmaz, ekonomisi zarar görmez" ifadelerini kullandı.

Emrullah İşler, şunları söyledi:

"Özellikle muhalefet partilerinin açıklamalarına baktığımız zaman eski 90'lı yıllara geri döndüğümüzü görüyoruz. Koalisyonların biz hep sıkıntılar olduğunu, koalisyon dönemlerinin ülkeye hayır getirmediğini bugüne kadar ifade ettik ama neticede böyle bir karar çıktı. Tabii verilen bu kararda milletimiz 'uzlaşın' diyor. Bakalım hep birlikte göreceğiz, milletimiz partilerin uzlaşıp uzlaşmadığını görecek."

Milletvekili Ayhan Yılmaz da "Gerçekten değişik bir seçim oldu, zor bir seçim oldu. Çubuk, yine kendine yakışanı yaptı ve güzel bir destekle bizleri Meclis'e gönderdi. Allah hepinizden razı olsun, çalışmalara daha yeni başlıyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte ben ve milletvekili arkadaşlarım Çubuk'un kalkınması, değişmesi, daha da güzelleşmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız" şeklinde konuştu.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ise "Bundan sonra zorlu bir dönem başlıyor. Cenabı Allah yüzümüzün akıyla bu dönemi de başarıyla geçirmeyi nasip etsin" dedi.