AK Parti'nin Çankırı mitingi

AK Parti'nin Çankırı mitingi
AK Parti'nin Çankırı mitingi
- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (3) - "(CHP ve HDP) Koalisyon kuracak güce gelemezler. Seçim öncesinde cephe kuruyorlar. Bir de bakıyorsunuz Pensilvanya'dan bir talimatla paralelciler gidip HDP'li Diyarbakır Belediye Başkanı'yla arka kapıdan gidip konuşuyorlar. Ne konuşuyorlar? 'AK Parti'yi nasıl durdurabiliriz.' Siz kapalı kapılar ardında konuşuyorsunuz da millet Çankırı Meydanı'nda konuşuyor" - "Yeni anayasaya var mısınız? Yeni anayasayla birlikte başkanlık dahil yepyeni bir siyasi anlayışa, sisteme var mısınız? İnşallah bunun için TBMM'de AK Parti'ye anayasayı değiştirecek çoğunluğu vermeye var mısınız?" - "7 Haziran'da milli iradeyi hakim kılmak için sandıklarda yeni destan yazacağız. Var mısınız? Türkiye'nin kaderini yeniden yazmaya, tarihi yeniden yazmaya var mısınız?"

ÇANKARI (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP ve HDP'nin koalisyon kuracak güce gelemeyeceğini belirterek, "Seçim öncesinde cephe kuruyorlar" dedi.

Belediye Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Davutoğlu, CHP ve HDP'nin AK Parti'ye tuzak kurduğunu bildirdi. 

Davutoğlu, "Koalisyon kuracak güce gelemezler. Seçim öncesinde cephe kuruyorlar. Bir de bakıyorsunuz Pensilvanya'dan bir talimatla paralelciler gidip HDP'li Diyarbakır Belediye Başkanı ile arka kapıdan gidip konuşuyorlar. Ne konuşuyorlar? 'AK Parti'yi nasıl durdurabiliriz.' Siz kapalı kapılar ardında konuşuyorsunuz da millet Çankırı Meydanı'nda konuşuyor" diye konuştu.

AK Parti'nin kapalı kapılar ardında görüşmelerden ziyade direkt olarak milletle konuştuğunu belirten Davutoğlu, "Diyarbakır Belediye Başkanı diyor ki 'Nezaket ziyaretine gelmişti.' Peki nezaket ziyaretine gelen neden garaj kapısından gelir" sorusunu yönetti.

Davutoğlu, 'Bunların hepsi bir tuzak' diyerek, Çankırı halkını "büyük oyunu bozmaya" ve 7 Haziran'da oy kullanmaya davet etti. 

Koyunbaba Barajı'nı geçen sene tamamladıklarını hatırlatan Davutoğlu, Koyunbaba Sulama Tesisi'ni de en kısa sürede tamamlayacaklarını söyledi.

Başbakan Davutoğlu, hükümetin Çankırı'ya yılda 72 milyon lira tarım, 84 milyon lira da hayvancılık desteği verdiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Yeni anayasaya var mısınız? Yeni anayasayla birlikte başkanlık dahil yepyeni bir siyasi anlayışa, sisteme var mısınız? İnşallah bunun için TBMM'de AK Parti'ye anayasayı değiştirecek çoğunluğu vermeye var mısınız? İnşallah bu seçimlerde Çankırı'da bir zafer yazacak mıyız? Bir tarihi rekor kıracak mıyız? Çankırılı yarenler, yaren sözü verdiler mi, yaparlar. Bu yaren sözüdür. Yaren sözünü tekrar edelim, 7 Haziran'da milli iradeyi hakim kılmak için sandıklarda yeni destan yazacağız. Var mısınız?  Türkiye 'nin kaderini yeniden yazmaya, tarihi yeniden yazmaya var mısınız?"

- Notlar

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankırı'da, Belediye Meydanı'nda düzenlenen miting alanına, Valilik ziyaretinin ardından parti otobüsüyle geldi.

Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile miting alanındaki platforma çıkarak, vatandaşları selamladı.

Kentte etkili olan yağmura rağmen, miting alanını dolduran vatandaşlar, Davutoğlu çiftine sevgi gösterisinde bulundu. Başbakan Davutoğlu'nun konuşması, yaklaşık 30 dakika sürdü. Davutoğlu, konuşmasının ardından, AK Parti Çankırı milletvekili adaylarıyla el ele tutuşarak, halkı selamladı.

Mitinde üzerinde Başbakan Davutoğlu'nun fotoğrafının yer aldığı "Yarenler Diyarı Çankırı'ya Hoş Geldiniz" ve "Söz verdik Hoca'ya, yolunda yaren olmaya, oyumuz daima adalet ve kalkınmaya" yazılı pankartlar yer aldı.

Bu arada, mitinge katılan vatandaşlara, etkili yağış dolayısıyla yağmurluk dağıtıldı.

Mitinge, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün de katıldı.

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin de mitingde vatandaşlara hitap etti. Şahin, konuşmasında, siyasette ilk kez Çankırı'dan milletvekili adayı olduğunu belirterek, "Çankırı, benim ilk göz ağrımdır" dedi.

Şahin, Çankırı'nın su problemini çözmede kendisinin de katkısı olduğunu aktararak, şunları kaydetti:

"Sizler AK Parti'ye hep destek verdiniz. Her girdiği seçimde oylarını daha da artırarak tekrar tekrar iktidara taşıdınız. Niye? Bizim kara gözümüze aşık olduğunuz için mi? Hayır. İyi şeyler yaptığımızı gördüğünüz için. Türkiye'de demokrasinin standartlarını yükseltmeyi başardığımız için. Halkımızın ekonomik ve sosyal sorunlarını çözmede daha önceki iktidarlarla kıyasladığınızda başarılı olduğumuz için. Eğer şu anda Türkiye 13 yıl önceye göre daha farklı ülkeyse AK Parti iktidarları döneminde atılan başarılı adımların sonucudur."

(Bitti)