AK Parti'nin Gaziantep mitingi

AK Parti'nin Gaziantep mitingi
AK Parti'nin Gaziantep mitingi
- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (4) - "İki hafta önce ben meydan okudum, iktidar olmaya niyeti varsa çıksınlar, söylesinler. Ben söylüyorum, birinci olmazsa AK Parti, 'görevi bırakırım' diyorum ama Kılıçdaroğlu bunu diyebildi mi? Bahçeli diyebildi mi? Demirtaş zaten barajla uğraşıyor. Peki iktidar olma niyetleri yoksa bunların, niyeti ne? Niyeti, Türkiye'yi karıştırmak, istikrarı bozmak" - "Şimdi baktılar ki Türkiye'nin yürüyüşü durdurulamıyor, üç parti MHP, HDP, CHP üç tane Paralel Yapı, Pensilvanya paraleli, HDP'nin Kandil PKK paraleli bir de CHP'nin DHKP-C paraleli hepsi bir araya geldi"

GAZİANTEP (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İki hafta önce ben meydan okudum, iktidar olmaya niyeti varsa çıksınlar, söylesinler. Ben söylüyorum, birinci olmazsa AK Parti, 'görevi bırakırım' diyorum ama Kılıçdaroğlu  bunu diyebildi mi? Bahçeli diyebildi mi? Demirtaş zaten barajla uğraşıyor. Peki iktidar olma niyetleri yoksa bunların, niyeti ne? Niyeti, Türkiye'yi karıştırmak, istikrarı bozmak" dedi.

Partisinin Gaziantep'te, Demokrasi Meydanı'nda düzenlediği mitingde halka hitap eden Başbakan Davutoğlu, AK Parti'nin 2002'de iktidara geldikten sonra Türkiye'deki eski alışkanları birer birer ortadan kaldırdıklarını, vesayetlere son verdiklerini söyledi.

AK Parti'nin, iktidara geldikten sonra vesayete karşı verdiği mücadeleyi anlatan Davutoğlu, bu süreçte birçok engelle karşılaştıklarına vurgu yaptı.

"Baktılar ki bütün tuzakları boşa çıkarıyoruz, e-muhtıralara karşı dimdik duruyoruz, bu sefer gezicileri, vandalları sokağa çıkardılar" diyen Davutoğlu, "Peki bu geziciler bizi durdurabildiler mi? 17-25 Aralık kumpasları, bizi engelleyebildi mi" sorusunu yöneltmesi üzerine alandakiler de "Hayır" yanıtını verdi.

"Şimdi bütün bunlar olmayınca genel seçime, 7 Haziran'a giderken hepsi bir araya geldi, bütün meseleleri şu, iktidar olmak falan değil" ifadesini kullanan Ahmet Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Hatırlarsanız bundan iki hafta önce ben meydan okudum, iktidar olmaya niyeti varsa çıksınlar, söylesinler. Ben söylüyorum, birinci olmazsa AK Parti, 'görevi bırakırım' diyorum ama Kılıçdaroğlu bunu diyebildi mi? Bahçeli diyebildi mi? Demirtaş zaten barajla uğraşıyor. Peki iktidar olma niyetleri yoksa bunların, niyeti ne? Niyeti, Türkiye'yi karıştırmak, istikrarı bozmak. 12 yıllık altın dönemimizi kapatıp, tekrar 90'lı yılların koalisyon, kriz, kaos dönemine Türkiye'yi götürmek istiyorlar. İzin verir misiniz Antepliler? Şimdi bütün o aktörler birleşiyor. Aynen o yılları hatırlatacak şekilde Kılıçdaroğlu, Kemal Derviş'i davet ediyor. Kendi aklı olmayınca dışarıdan akıl ithal edene güvenilir mi emanet tevdi edilir mi?"

Alandakilerin, "Ahmet Hoca" diye slogan atması üzerine Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ahmet Hoca dediğinize göre, sınav günü 7 Haziran. Sınava girmeye var mısınız? Antep, şanlı Antep, Gaziantep'i, sınavda birinci yapmaya var mısınız? Ama bugün Kahramanmaraş, dedi ki 'Biz birinci olacağız.' Kayserililer de Rizeliler de. Şöyle gür sesle duyayım. Gaziantep birinci olacak mı? Şahin Bey'in ruhuna inşallah güzel bir Fatiha ile bir Antep destanı yazacak mıyız? Söz mü? Bu sınav hepimizin sınavı."

Başbakan Davutoğlu, "Şimdi baktılar ki Türkiye'nin yürüyüş durdurulamıyor, üç parti MHP , HDP, CHP üç tane Paralel Yapı, Pensilvanya paraleli, HDP'nin Kandil PKK paraleli bir de CHP'nin DHKP-C paraleli hepsi bir araya geldi" ifadesini kullandı.

-Maliye Bakanı Şimşek

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de mitingde yaptığı konuşmada, muhalefetin sorunları istismar ettiğini, kendilerinin ise çözüm ürettiklerini söyledi.

Seçimin önemine işaret eden Şimşek, "Önümüzdeki 4 yıl AK Parti iktidarında Türkiye'nin ekonomik dönüşümünü başaracağız. Gaziantep bu dönüşümde en büyük sanayi, ticaret, turizm ve sağlık merkezi olacak. Çünkü, buraya Türkiye'nin en büyük sağlık kompleksini yapacağız" diye konuştu.

Türkiye'nin güçlü bir ülke olduğunu belirten Şimşek, bölge ülkelerinde yaşanan iç karışıklıklara işaret etti.

Pazar günü Türkiye'nin Çözüm Süreci'nin ve istikrarının oylanacağını dile getiren Bakan Şimşek, "Bu nedenle Pazar günü çok önemli, sandığa gideceğiz, istikrara sahip çıkacağız. AK Parti demek reform demek, AK Parti demek refah demek. İşte o nedenle onlar konuşur, onlar istismar eder, AK Parti çözüm üretir" şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül de 7 Haziran'da Gaziantep'te yeni bir destan yazacaklarını belirterek, "7 Haziran seçimlerinde hedefimiz 12'de 12 yapmak. Gaziantep olarak, yiğit evlatlar olarak inşallah 12'den vurmak ve Türkiye üzerinde oyunlar oynayanların oyununu bozmak için sandığa gitmeye hazır mıyız" diye sordu.

-Notlar

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitinge, eşi Sare Davutoğlu ile katıldı.

Vatandaşların sevgi gösterisiyle karşılanan Davutoğlu çifti, miting alanında kurulan platformdan, partinin seçim şarkıları eşliğinde halkı selamladı.

Başbakan Davutoğlu'nun konuşması esnasında zaman zaman "Ahmet Hoca", "Antep seninle gurur duyuyor" sloganları atıldı.

Davutoğlu, konuşmasının ardından, platforma davet edilen AK Parti Gaziantep milletvekili adaylarıyla el ele tutuşarak alandakileri selamladı.

Miting alanını tamamen dolduran vatandaşlar, sıcak hava nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşadı. Parti görevlileri ise su püskürterek, alandakileri serinletmeye çalıştı.

Mitinge, AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep milletvekilleri ve milletvekili adayları da katıldı.

Mitingde, AK Parti'ye katılan eski MHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Özdemir de sahneye çıkarak vatandaşları selamladı.

Miting alanında, "Paralel hatları keseceğiz", "Oyunu millet bozar, finali sandık yazar", "Hoş gelmişin Ahmet ağam", "Reisine, Hocasına, Gaziantep'in Fatmasına 400 vekil, nasip olsun ustasına", "Tek bayrak, tek millet, tek devlet, Gazi şehir sizinle tek yürek", "Gaziantep'teki engellilerin önündeki engeller kalktı, teşekkürler Başbakanım, teşekkürler Fatma Şahin" yazılı pankartlar asıldı.

Mitingi Japon gazeteciler de takip etti. 

(Bitti)