AK Parti'nin Sakarya mitingi

AK Parti'nin Sakarya mitingi
AK Parti'nin Sakarya mitingi
- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (1) - "Neyi alırsanız alın, dünyanın ya en büyüğünü yapıyoruz ya ilk üçüne giriyoruz. Biz devler ligindeyiz, devler liginde. Kılıçdaroğlu ise diğerleri ise cüce projelerle uğraşıyorlar. Türkiye'yi devler liginde liderliğe oynatacak mıyız? Yükselen Türkiye'yi mutlak anlamda onurlu ve izzetli kılacak mıyız?" - "Şimdi acaba diyorum bazen Kılıçdaroğlu, bir keresinde gerçekten bir hediye bilet alıp göndereceğim. Diyeceğim ki 'üçüne de İstanbul'dan bin, Ankara'ya hızlı trenle gel. AK Parti ne yapıyor bir gör. Emin olun AK Gençlik, şimdi siz 20li yaşlardasınız, bütün bunlar inşallah siz 2023'te, 50li yaşlara geldiğinizde, yükselen küresel cihan devleti kurmak için, size bir küresel güç bırakmak için çalışıyoruz. Hep beraber çalışacak mıyız? Ayrıca gençlik, siz siyaset safında Fatih Sultan Mehmet'in çocukları olarak 2050'leri beklemeyeceksiniz. Şimdiden heybenizi alın kutsal yürüyüşümüze katılın"

SAKARYA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Neyi alırsanız alın, dünyanın ya en büyüğünü yapıyoruz ya ilk üçüne giriyoruz. Biz devler ligindeyiz, devler liginde. Kılıçdaroğlu ise diğerleri ise cüce projelerle uğraşıyorlar. Türkiye'yi devler liginde liderliğe oynatacak mıyız? Yükselen Türkiye'yi mutlak anlamda onurlu ve izzetli kılacak mıyız?" dedi.

Partisinin Sakarya Kent Meydanı'ndaki mitinginde konuşan Davutoğlu, Marmaray, Avrasya Tüneli ve 3. havalimanı projelerine değindi, Afrika'daki büyükelçilik sayısını 12'den 37'ye çıkardıklarını söyledi.

Davutoğlu, İzmit'te dünyanın en uzun 4. asma köprüsünü yaptıklarını belirterek, "Eskiden Türkiye'de, kendisiyle yarışan projeler olmazdı. Şimdi dünyanın en büyük projelerini kim yapıyor?" ifadesini kullandı.

Yüksek hızlı trenden bahseden Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Şimdi acaba diyorum bazen Kılıçdaroğlu, bir keresinde gerçekten bir hediye bilet alıp göndereceğim. Diyeceğim ki 'üçüne de İstanbul'dan bin, Ankara'ya hızlı trenle gel. AK Parti ne yapıyor bir gör. Emin olun AK Gençlik, şimdi siz 20'li yaşlardasınız, bütün bunlar inşallah siz 2023'te, 50'li yaşlara geldiğinizde, yükselen küresel cihan devleti kurmak için, size bir küresel güç bırakmak için çalışıyoruz. Hep beraber çalışacak mıyız? Ayrıca gençlik, siz siyaset safında Fatih Sultan Mehmet'in çocukları olarak, 2050'leri beklemeyeceksiniz. Şimdiden heybenizi alın kutsal yürüyüşümüze katılın."

Davutoğlu,"Çanakkale'ye bir gidelim. Bunlar, mega proje ne demek bilmedikleri için, öğrensinler diye. Çanakkale'ye köprü yapıyoruz. Açıklık itibarıyla dünyanın en geniş köprüsünü Çanakkale'de inşa ediyoruz. Dünya birincisiyiz" diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu, "Neyi alırsanız alın, dünyanın ya en büyüğünü yapıyoruz ya ilk üçüne giriyoruz. Biz devler ligindeyiz, devler liginde. Kılıçdaroğlu ise diğerleri ise cüce projelerle uğraşıyorlar. Türkiye'yi devler liginde liderliğe oynatacak mıyız? Yükselen Türkiye'yi mutlak anlamda onurlu ve izzetli kılacak mıyız?" ifadelerine yer verdi.

- Sakarya'ya hizmetler

Ankara-Eskişehir-İstanbul yüksek hızlı tren hattının Sakarya'dan geçtiğini hatırlatan Davutoğlu, "Hızlı trenin başkenti. Şimdi bir müjde daha. İnşallah yeni bir proje geliştiriyoruz. Ankara-İstanbul arası 3,5 saate düştü ya şimdi 1,5 saate düşecek. Sakarya'dan İstanbul'a, Ankara'ya, Eskişehir'e saatlik ziyaretlerle gidip gelebileceksiniz. Sakarya, bütün bu çevrenin en önemli ulaşım üssü olacak" şeklinde konuştu.

Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Karasu limanını yapıyoruz. Karasu ile Sakarya arasındaki hatta da inşallah 62 kilometre tren bağlantısını kuracağız. Ayrıca, Adapazarı ile Arifiye arasını, inşallah tren hattını yerin altına çekip, şehir trafiğini de rahatlatacağız. Bir anlamda raylı sistemi aşağı alacağız."

Davutoğlu, Sakarya'ya şehir hastaneleri kurduklarını ve bin yataklı hastane için gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade etti.

Başbakan Davutoğlu, Sakarya Üniversitesinde biri Spor Bilimleri ve Turizm Fakültesi olmak üzere iki yeni fakülte daha kurulacağını, ayrıca bin kişilik bir öğrenci yurdunun da Sakarya'da hizmete açılacağını duyurdu. Davutoğlu, alandakilere, "Sakarya'nın gençliği, Sakarya'nın ak insanları, sizinle birlikte yol yürümek ne güzel, sizinle birlikte yeni Türkiye'yi inşa etmek ne güzel" diye seslendi. 

Başbakan Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Hocanızla birlikte 7 Haziran'da bir ders, bir milli irade dersi verecek miyiz? Bu şaşkınlara, üç tanesi birlikte eski Türkiye partisi, şimdi onlara paralel çete, DHKP-C eklendi, Kandil eklendi. Hepsi birden AK Parti'nin yükselişini durdurmaya çalışıyor. Onlara karşı dimdik duracak mıyız? Bunlar 4 yanlıştı, şimdi daha da artıyor, 4 yanlış bir araya gelip AK Parti'yi götürmek istiyor. Elif gibi doğru AK Parti ile bu 4 yanlışı  CHP 'yi, MHP 'yi, HDP'yi paralel çeteyi tarihe gömecek miyiz? Söz mü? 7 Haziran'da 7 güzel insanı Ankara'ya gönderiyor musunuz?"

İstanbul mitinginden bu yana söyledikleri ahitleşmeyi yapmak istediğini dile getiren Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Sakarya Nehri, Sakarya davamıza şahit olsun. Bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya, milli birliği, milli iradeyi ve insan onurunu korumaya, kudretli ve şefkatli yeni Türkiye'yi inşa etmek için gece gündüz çalışmaya, Allah, tarih ve millet önünde söz veririz. Yeni bir demokrasi destanı yazacak mıyız? Demokrasi dersi verecek miyiz? Söz mü? Sakarya'nın sözüne sadece selam durulur. Sakarya'ya selam olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun."

(Sürecek)