AK Parti'nin Uşak mitingi

AK Parti'nin Uşak mitingi
AK Parti'nin Uşak mitingi
- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (4) - "Paralelciler de şimdi şunu yayıyorlar; 'Doğuda HDP'ye oy verin AK Parti'nin karşısında o var, İç Anadolu'da MHP'ye verin AK Parti'nin karşısında o var, sahillerde CHP'ye verin AK Parti'nin karşısında o var'. Yani bütün meseleleri AK Parti'yi zayıflatmak. Çünkü ağababaları öyle istiyor. Zayıf bir Türkiye istiyorlar" - "Siz varsanız bilin ki ister paralel olsun, ister üçgen olsun, ister dörtgen olsun, ister daire olsun, geometrinin bütün işaretlerini yanyana koysunlar bizde aşk matematiği var, aşk"

UŞAK (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Paralelciler de şimdi şunu yayıyorlar; 'Doğuda HDP'ye oy verin AK Parti'nin karşısında o var, İç Anadolu'da MHP 'ye verin AK Parti'nin karşısında o var, sahillerde CHP 'ye verin AK Parti'nin karşısında o var'. Yani bütün meseleleri AK Parti'yi zayıflatmak. Çünkü ağababaları öyle istiyor. Zayıf bir Türkiye istiyorlar" dedi.

Davutoğlu, partisinin Uşak Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinginde yaptığı konuşmada, 7 Haziran'da sadece bir partinin değil aslında Türkiye'nin, Ortadoğu'nun, Orta Asya'nın ve dost ülkelerin kaderinin de tayin edileceğini ifade etti.

Başbakan Davutoğlu, "Paralelciler de şimdi şunu yayıyorlar; 'Doğuda HDP'ye oy verin AK Parti'nin karşısında o var, İç Anadolu'da MHP'ye verin AK Parti'nin karşısında o var, sahillerde CHP'ye verin AK Parti'nin karşısında o var. Yani bütün meseleleri AK Parti'yi zayıflatmak. Çünkü ağababaları öyle istiyor. Zayıf bir Türkiye istiyorlar. Eskisi gibi IMF'den direktif alan, silahı için gidip yalvaran bir Türkiye istiyorlar, siz eskiye döner misiniz? O zayıf, o mahcup, o başka ülkelerin başkanları karşısında el pençe divan duran başbakanların olduğu Türkiye'yi ister misiniz? Böyle bir onursuzluğu bir daha bu topraklar kabul eder mi? Türkiye'yi lime lime etmek isteyenler, Suriye'ye Irak'a çevirmek isteyenler, etnik ve mezhep politikaları yapanlara karşı millet politikası yapmaya var mısınız? Siz varsanız bilin ki ister paralel olsun, ister üçgen olsun, ister dörtgen olsun, ister daire olsun, geometrinin bütün işaretlerini yan yana koysunlar bizde aşk matematiği var, aşk. Bizi durduramazlar" değerlendirmesini yaptı. 

Uşak'a 12 yıl içerisinde 4 milyar liralık yatırım yapıldığını, doğal gaz, havaalanı ve üniversitenin bunlara örnek olduğunu belirten Davutoğlu, 57 milyon fidan dikildiğini, 2 atık su arıtma tesisi, katı atık tesisi yapıldığını kaydetti. Uşak'ın Tıp Fakültesi talebi olduğunu bildiğini dile getiren Davutoğlu, üniversitenin de geliştirileceğine vurgu yaptı.

Davutoğlu, teknoloji geliştirme bölgesi müjdesinin yanı sıra teknoparkın en kısa sürede açılacağının müjdesini verdi. Davutoğlu, Eşme ve Banaz'ın yanı sıra şehir merkezine 200 yataklı bir hastane daha yapılacağını belirterek, Türkiye'deki en büyük sanayiden kentsel dönüşüm projesinin de yine Uşak'ta gerçekleştirileceğine işaret etti. Davutoğlu, şehir yenilenirken kendine özgü dokusunun da korunacağını bildirdi. Davutoğlu, "Toplamda 450 milyon lira yatırım, bin 51 konut, 923 iş yeri inşa ediyoruz eski tabakhanede ve 2016 yılı sonunda bunu teslim edeceğiz" dedi.

Başbakan Davutoğlu, Ankara-İzmir otoyolunun Uşak'tan geçeceğini ve şehrin ana istasyon olacağını kaydederek, "Nasıl Ankara'dan yürüyen İstiklal orduları, Kocatepe'den gelen ordular, Uşak'tan İzmir'e ulaşmışsa inşallah Uşak bu otoyolun, aynı zamanda hızlı trenin de merkez üssü olacak" ifadesini kullandı.

"Türkiye'ye karşı tuzak kuranlara karşı milli iradeyi, demokrasiyi ayakta tutacak mıyız? Paralelcilere karşı, CHP'ye, HDP'ye, MHP'ye karşı inadına kardeşlik, inadına özgürlük, inadına demokrasi, milli irade diyecek miyiz?" sorusunu soran Davutoğlu, vatandaşlardan Uşak'tan 3 milletvekili istedi.

-Notlar

Başbakan Davutoğlu'dan önce kürsüye çıkan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Uşak'taki kalabalığa "Ne güzel Uşak olmuş böyle. Allah nazardan saklasın" diye seslendi. 

AK Parti'nin millet tarafından kurulduğunu ve milletin partisi olduğunu ifade eden Bakan Zeybekci, şunları kaydetti:

"AK Parti, milletin değerleriyle dertlenen parti, milletin huzuruna çıktığında verdiği her sözü tutan parti, milletin geleceğiyle projeleriyle uğraşan parti, ülkenin geleceğini aydınlatan parti. Diğerleri laf. Onlar laf salatası yapar ancak biz duble yollar, hastaneler, havaalanları yaparız, üniversiteler kurarız. Onlar bu ülkeyi, milleti IMF memurlarına muhtaç eder, AK Parti IMF'ye 'güle güle' der. Onlar bu ülkeyi yönetemezler. Dünya Bankası'ndan ekonomi bakanı getirirler, AK Parti ne yapar? Milletin evlatlarını, milletin hizmetkarlarını ekonomi bakanı yapar. Onlar bir gecede yüzde 7 bin faizi bu ülkeye getirir, AK Parti yüzde 5 faizi çok görür, haksızlık, zulüm görür. Onların dedikleri, duaları olmayacak, bedduaları kabul olmayacak sizlerin, milletin duaları kabul olacak inşallah." 

Zeybekci, Uşak'ın TBMM'ye 3 milletvekili gönderdiğini anımsatarak, "3-0 olsun o akşam buraya geleceğim, inşallah o akşam sizlerle beraber şurada diz vura vura aslanlar gibi zeybek oynayacağız" dedi.

Mitingin yapıldığı meydan AK Parti flamaları ve balonlarla süslendi. Meydanın çevresindeki bir binaya büyük boy Türk Bayrağı ile Atatürk ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun posterleri asıldı.

Alanda "Hak aşkı ile çıktık yola aşıklar diyarından selam ola, AK Gençlik senin yolunda ey mazlumların ümidi Ahmet Hoca", "Anlımız secdeye, gönlümüz Mekke'ye, hedef yeni Türkiye, AK Gençlik ile el ele", "Tarhanadır aşımız, meşhurdur halımız, bu davaya baş koyduk, AK Parti'dir sevdamız" pankartları da yer aldı.

Başbakan Davutoğlu Uşak'a gelirken helikopteri miting alanının üzerinden geçti. Bu sırada alandakiler ellerindeki Türk bayrakları ve AK Parti flamalarıyla sevgi gösterisinde bulundu.  

Davutoğlu, alana gelişinde ise sevgi gösterileriyle karşılandı. Eşi Sare Davutoğlu ile platforma çıkarak alandakileri selamlayan Davutoğlu'na kalabalık, ellerindeki Türk Bayrakları ve AK Parti flamalarıyla karşılık verdi. Davutoğlu, konuşmasını omzuna aldığı Uşakspor atkısı ile yaptı.

Mitinge Ekonomi Bakanı Zeybekci, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ile bazı milletvekilleri de katıldı. 

Davutoğlu, konuşmasının ardından eşi Sare Davutoğlu ve partisinin milletvekili adaylarıyla karanfil dağıttı.

(Bitti)