Akkuzulu grup yolu asfaltlandı

Akkuzulu grup yolu asfaltlandı
Akkuzulu grup yolu asfaltlandı
ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çubuk'a bağlı Akkuzulu, Kapaklı, Eskiçöte, İmam Hüseyin, Küçük Ali, Cücük grup yolundaki asfaltlama...

ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çubuk'a bağlı Akkuzulu, Kapaklı, Eskiçöte, İmam Hüseyin, Küçük Ali, Cücük grup yolundaki asfaltlama çalışmalarını tamamladı.

Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Çubuk Bölge Şefi Cengiz Özaydın, yaptığı yazılı açıklamada, 9 kilometrelik yolun Akkuzulu Mahallesi ile Kapaklı, Eskiçöte, İmam Hüseyin, Küçük Ali ve Cücük mahallelerinin ulaşımını sağladığını belirtti.

Mevcut yolun 4 metre genişletilerek Avrupa standartlarında yapıldığını aktaran Özaydın, Karagöl grup yolundaki yarım kalan yerin de asfaltlama çalışmasına başlayacaklarını ifade etti.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan'ın talebi üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in talimatlarıyla başlanan çalışmaların yaklaşık 2 ayda tamamlandığını vurgulayan Özaydın, şunları kaydetti:

"Burada daha önce 6 metre olan yol genişliği 10 metreye çıkartıldı. Eski yol kaldırılarak alt yapısı yeniden yapıldı ve 12 santimetre yüksekliğinde 2 kat sıcak asfalt atıldı. Yolda yaklaşık 32 bin 170 ton mekanik malzeme, 15 bin 980 bütümlü temel ve 14 bin 450 bimder ve 9 kilometre sıcak asfalt kullanıldı. Avrupa standartlarına uygun yapılan bu yol tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun."

Akkuzulu Mahallesi Muhtarı Halil Gökmen de kendilerini dar yoldan kurtardığı için Gökçek ve ekibine teşekkür etti.

Grup yolu olarak kullanılan ve dar olması nedeniyle sık sık kazalar olan yolun genişletildiğini kaydeden Gökmen, "Büyükşehir Belediyemiz bu sıcak havalarda yolumuzu otoban haline getirdi. Yapılan bu hizmete kimse 'kötü' diyemez. Bu hizmetleri yapan başta Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, bölge milletvekilimiz Ayhan Yılmaz olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz" ifadelerini kullandı.