Akyurtlu çiftçilere yem bitkileri tohumu dağıtıldı

Akyurtlu çiftçilere yem bitkileri tohumu dağıtıldı
Akyurtlu çiftçilere yem bitkileri tohumu dağıtıldı
ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı ve Akyurt Belediyesi'nin girişimleri ile...

ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı ve Akyurt Belediyesi'nin girişimleri ile Akyurtlu çiftçilere yem bitkisi tohumu dağıtıldı.

Akyurt Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Şener ile Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Kalkınma Projeleri Şube Müdürü Mevlüt Oğuz'un da katıldığı tohum dağıtımı töreni, belediye binası önünde gerçekleştirildi.  

Çiftçilerin hayvan yemi olarak kullanacağı fiğ, mısır , yonca ve korunga tohumları yüzde 75 hibe desteğiyle çiftçilere dağıtıldı.

Başkan Yardımcısı Şener, yaptığı açıklamada, "İlçemizde tarım ile ilgili ciddi çalışmalar yapıyoruz. Geçtiğimiz ay hemşehrilerimize 8 bin Ankara armudu fidanı dağıttık. Şimdi ise üreticilerimizden, başvuruları biz aldık. Büyükşehir Belediyemiz de tohum desteği verdi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çiftçilerimiz için desteklerimizin devam edeceğini söylemiştik. Bunu gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Çiftçilerimize hayırlı olsun" dedi.