Akyurt'ta aile içi şiddet konferansı düzenlendi

Akyurt'ta aile içi şiddet konferansı düzenlendi
Akyurt'ta aile içi şiddet konferansı düzenlendi
ANKARA (AA) - Akyurt ilçesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü ile Akyurt Belediyesi aile içi şiddet...

ANKARA (AA) - Akyurt ilçesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü ile Akyurt Belediyesi aile içi şiddet konusunda konferans düzenledi.

Kültür Merkezi Necip Fazıl Konferans Salonu'ndaki konferansa Belediye Başkan Vekili Nuh Öztepe, belediye meclis üyeleri Hilal Ayık, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü ve vatandaşlar katıldı.

Aile eğitim uzmanı Yasemin Davarcı, konferansta yaptığı konuşmada, fiziksel, cinsel ve psikolojik sebeplerle özgürlüğün keyfi olarak engellenmesinin şiddet olarak tanımlandığını belirterek, Türkiye 'de şiddetin aile oluşumundan önceki süreçlerde başladığını, maç veya dizi izleme, çocuk yetiştirme konularında yaşanan fikir ayrılıklarının sonunun şiddete uzandığını dile getirdi.

Davarcı, evlilikte ilk 5 yılın kritik süreç olduğunu olduğunu vurgulayarak, hoşgörü ve tahammülün azaldığı durumlarda şiddetin arttığını belirti. Davarcı, ailelere bu konuda daha idareci olmaları uyarısında bulundu.