Akyurt'ta eğitim şenliği

Akyurt'ta eğitim şenliği
Akyurt'ta eğitim şenliği
ANKARA (AA) - Akyurt'ta eğitim şenliği düzenlendi. Okul öncesi eğitimi veren Nehire Bir Anaokulu ile Akyurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Akyurt...

ANKARA (AA) - Akyurt'ta eğitim şenliği düzenlendi. 

Okul öncesi eğitimi veren Nehire Bir Anaokulu ile Akyurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Akyurt Belediyesinin destekleriyle düzenlenen şenlikte, çocukların röportajları, pandomim tiyatrosu ve masal kahramanları kıyafet defilesi yapıldı. Öğrenciler, Kültür Park'ta belediyenin hazırlattığı havalı oyun alanlarında gönüllerince eğlendi. 

İlçe merkezinde, kortej geçişi yapıldı. Animatörlerin sahne şovlarını Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ve beraberindekiler de ilgiyle takip etti.  Başkan Ayantaş, çocukların oyunlarına katılarak ip atladı, topaç çevirdi, yakan top oynadı.

Ayantaş, yaptığı açıklamada, "Çocuklarımız bizim ve ülkemizin geleceği için çok önemli. Onların ülkesine faydalı birer insan olmaları için iyi eğitim almalarının yanında, sosyal etkinliklerle de Belediye olarak kendilerine destek veriyoruz. Okul öncesinden başlayarak kendilerine güvenen çocukların yetişmesi en büyük dileğimiz. Her yıl yaptığımız gibi bu yılda güzel bir şenlik gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kültür Merkezi Necip Fazıl Konferans Salonu'nda lise öğrencilerinin düzenlediği programa, Başkan Ayantaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Kaleli, siyasiler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.