Alman firmasından ASO Teknik Kolejine bağış

Alman firmasından ASO Teknik Kolejine bağış
Alman firmasından ASO Teknik Kolejine bağış
ANKARA (AA) - Otomobil aktarma organları ve şasi teknolojisi alanında faaliyet gösteren Alman ZF firması, Ankara Sanayi Odası (ASO) Teknik Kolejine...

ANKARA (AA) - Otomobil aktarma organları ve şasi teknolojisi alanında faaliyet gösteren Alman ZF firması, Ankara Sanayi Odası (ASO) Teknik Kolejine eğitim amaçlı aktarma parçası bağışladı.

Parçaların bağışı nedeniyle ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki kolej binasında düzenlenen törende konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ZF'nin 100 yaşında bir firma olduğunu belirterek, bağışlarından dolayı yetkililere teşekkür etti. 

OSB Başkanı Ahmet Kaya da sanayiciler olarak her şeyi devletten beklemediklerini ifade ederek, ASO Teknik Kolejinin de bu anlayışla kurulduğunu söyledi. 

Kaya, kolejin sanayicinin vasıflı eleman ihtiyacının karşılanması açısından önemli olduğunu söyledi.

ZF firmasının yöneticisi Hermann Beck de ASO Teknik Koleji'nin çok iyi bir okul ve gelecek adına çok güzel bir yatırım olduğunu kaydetti. 

Makine yatırımlarının 10 yıl içinde eskidiğini anlatan Beck, "İnsana yapılan yatırım ise 30-40 yıl devam ediyor. Okula geç de olsa bir hediye vermek istedik" dedi. 

Bu arada Beck, kolejdeki derslikleri gezerek eğitim olanakları konusunda okul yönetiminden bilgi aldı.