Altındağ'daki eğlence mekanlarının kapanış saatine itiraz

Altındağ'daki eğlence mekanlarının kapanış saatine itiraz
Altındağ'daki eğlence mekanlarının kapanış saatine itiraz
ANKARA (AA) - Kahveciler Odası ve Eğlence Birliği Başkanı İsa Güven, Ankara'nın Altındağ ilçesindeki eğlence mekanlarının kapanış saatinin bir saat...

ANKARA (AA) - Kahveciler Odası ve Eğlence Birliği Başkanı İsa Güven, Ankara'nın Altındağ ilçesindeki eğlence mekanlarının kapanış saatinin bir saat uzatılarak Çankaya ilçesindeki eğlence mekanlarıyla eşit hale getirilmesi gerektiğini söyledi.

Güven, Altındağ Belediyesi önünde yaptığı basın açıklamasında, Ulus semtindeki eğlence mekanlarının 04.00'teki kapanma saatinin, kapanma saati 05.00 olan Çankaya semtindeki mekanlarla eşit olmamasını eleştirdi. 

Esnafın ekonomik sıkıntı yaşadığını belirten Güven, "Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik tıkanıklıkta esnafımızın evine ekmek götürebilmesi için önümüzdeki bürokratik engelleri tüm girişimlerimize rağmen bir türlü aşamadık" dedi.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'ye sorunlarını anlattıklarını belirten Güven, taleplerine olumlu yanıt almadıklarını belirtti. 

Güven, Ankara'nın Ulus semtindeki Altındağ ilçesindeki hareketlilikle diğer meslek dallarındaki insanların da para kazandığını söyledi, "Amacımız üzüm yemektir. Esnafı korumak ve kucaklamak Anayasa 'da Sayın Veysel Tiryaki Bey'e verilmiş bir görevdir" dedi.

Tiryaki'ye çağrıda bulunan Güven, şöyle konuştu:

''Talebimiz proje istemez, maliyeti yoktur, belediye bütçesinden kaynak da istemez sadece anlayış ister, sadece hoşgörü ister. Bizi hor görmemelerini, yedi yıldır kanayan bu yaramıza merhem sürmelerini Sayın Başkanımız Veysel Tiryaki Bey'den talep etmekteyiz.''