"Anam Bacım Avradım" Polatlı'da sahnelendi

"Anam Bacım Avradım" Polatlı'da sahnelendi
"Anam Bacım Avradım" Polatlı'da sahnelendi
- Nilüfer Kent Konseyi Tiyatrosu'nun sergilediği oyun, Polatlı'da beğeniyle izlendi

ANKARA (AA) - Nilüfer Kent Konseyi Tiyatrosu, Polatlı'da "Anam Bacım Avradım" oyununu sergiledi.

Belediye 13 Eylül Kültür Merkezi'nde sergilenen oyun, beğeniyle izlendi. Polatlı Kent Konseyi Başkanı Serpil Öztürk, yaptığı konuşmada, toplumun temelini oluşturan kadınların sorunlarına dikkat çekmek için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini kaydederek, sağlıklı toplumun sağlıklı kadınlarla oluşturulacağını söyledi. 

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Fatma Öztürk ise Bursa'yı örnek alıp Polatlı'da da bir tiyatro topluluğu oluşturmak istediklerini dile getirdi. Kadın sorunlarının çözümüne yönelik çalışmaları artıracaklarını dile getiren Öztürk, "Biz Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak, kadına şiddeti her gün gündemde tutup, farkındalığı artıracağız" şeklinde konuştu. 

  Bursa Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Şazi Çavuşoğlu, tiyatro topluluğunun tamamen amatör gönüllülerden oluştuğunu belirterek, kadın sorunlarına dikkat çeken oyunu tüm Türkiye 'de oynamak istediklerini söyledi. 

Oyunun yönetmeni Erdal Gülver, amatör oyuncularla 2 yıldır çalıştığını ve sahneye koydukları oyunlarla çok olumlu eleştiriler aldıklarını dile getirdi. 

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve eşi Şaduman Yıldızkaya, İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer'in eşi Aysel Tunçer, Garnizon Komutanı Tümgeneral Avni Angun'un eşi Leyla Angun, Bursa Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Şazi Çavuşoğlu, Bursa Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nebahat Ulugül, MHP Polatlı İlçe Başkanı Gürsel Bilgiç, kent konseyi üyeleri ve çok sayıda sanatsever izledi.