ANGİAD Türk işadamlarını büyükelçilerle buluşturdu

ANGİAD Türk işadamlarını büyükelçilerle buluşturdu
ANGİAD Türk işadamlarını büyükelçilerle buluşturdu
ANKARA (AA) -  Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD),  Latin Amerika ülkelerinin Ankara büyükelçilerini Türk işadamlarını buluşturdu.ANGİAD'tan...

ANKARA (AA) -  Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD),  Latin Amerika ülkelerinin Ankara büyükelçilerini Türk işadamlarını buluşturdu.

ANGİAD'tan yapılan açıklamaya göre, toplantıya ANGİAD Başkanı Fatma Semiz ve yönetim kurulu üyeleri ile Arjantin, İspanya, Brezilya Ekvador, Küba, Şili, Meksika, Kolombiya, Peru, Portekiz, Vatikan , Venezuela Büyükelçileri ile Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti ticaret ateşesi katıldı.

ANGİAD Başkanı Semiz, toplantıda, özellikle son dönemde gelişen Türkiye -Latin Amerika ilişkilerine dikkati çekerek, "Latin Amerika ülkeleri için Türkiye; Müslüman coğrafyasına, Türk dünyasına, Ortadoğu 'ya, Uzakdoğu'ya açılan bir kapıdır. Latin Amerika ülkeleri, her türlü ürünlerini bu kapıdan, önemli pazarlara ulaştırabilecektir. Aynı şekilde Türkiye, Latin Amerika pazarında da firmalarıyla, sanayi ürünleriyle ve diğer üretim unsurlarıyla önemli bir aktör olacaktır" ifadelerini kullandı.