Ankara İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Yazıcı:

Ankara İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Yazıcı:
Ankara İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Yazıcı:
- "Sektörde kriz beklentisi içinde olanlar büyük zarar edecek, istikrara yatırım yapanlar ise kazançlı çıkacaklardır"

ANKARA (AA) - Ankara İnşaat Müteahhitleri Derneği (ANİMDER) Başkanı Ömer Baki Yazıcı, inşaat sektöründe kriz beklentisi içinde olanların büyük zarar edeceğini, istikrara yatırım yapanların ise kazançlı çıkacağını savundu.

Yazıcı, yazılı açıklamasında, bazı kesimlerin seçim öncesinde konut satışlarındaki durgunluğu kriz söylemine çevirmek için kamuoyu oluşturmaya çalıştığını ifade etti. 

Dernek olarak bu geçici durgunluğun siyasi polemik konusu yapılmaması gerektiğine inandıklarını aktaran Yazıcı, her seçim döneminde, konut satışlarında öngörülebilir bir daralmanın yaşandığını belirtti. 

Bunun, geçici bir dönem olduğunu savunan Yazıcı, şunları kaydetti: 

"Seçim öncesi konut alanlar, seçimden sonrası artacak olan konut fiyatlarından sonra büyük kar elde ettiklerini göreceklerdir. Bu seçim döneminde, inşaat sektörüyle ilgili kriz söylentilerinin ortaya atılmak istenmesini ve bu yönde kamuoyu oluşturma girişimlerini üzülerek görmekteyiz. Türk inşaat sektörü, içeride ve dışarıda itibarı olan ve ülke ekonomisine değer katan sektördür. Kendisiyle beraber, 36 farklı sektörü doğrudan etkileyen inşaat sektörünün, her türlü polemik ve politik tartışmalardan uzak tutulması gerektiğine inanıyoruz.

2015'in, inşaat ve müteahhitlik sektörü için atılım yılı olacağını öngörmekteyiz. Dolayısıyla, sektörde kriz beklentisi içinde olanlar büyük zarar edecek, istikrara yatırım yapanlar ise kazançlı çıkacaklardır."