Ankara-Konya karayoluna 5 kavşak yapılacak

Ankara-Konya karayoluna 5 kavşak yapılacak
Ankara-Konya karayoluna 5 kavşak yapılacak
- Karayolları Genel Müdürlüğünce Ankara-Konya karayolu Gölbaşı mevkisinde 5 kavşak yapılacak - Gölbaşı Kaymakamı Aslan: "Konya yolu vatandaşımızın yaşamını zorlaştıran değil, kolaylaştıran bir unsur haline gelmelidir"

ANKARA (AA) - Karayolları Genel Müdürlüğünce Ankara-Konya karayolu Gölbaşı mevkisinde 5 kavşak yapılacağı bildirildi.

Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan'ın başkanlığında kaymakamlık binasında Ankara-Konya karayolu ile ilgili sorun ve çözümlerin tartışıldığı toplantı düzenlendi. Toplantıya, Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü, Gölbaşı Belediyesi, jandarma, emniyet ve  sivil toplum kuruluşlarından ilgililer katıldı.

Toplantıda, sıkça can ve mal kaybının yaşandığı Ankara-Konya karayolu ile ilgili sorunlar tespit, çözüme ilişkin bilgi alışverişinde bulunuldu.

Yay ve taşıt trafiğinin daha güvenilir olması için kurumlar arası ilişkilerin güçlendirilmesi ve bürokratik engellerin hızla kaldırılmasına yönelik çalışmalar masaya yatırıldı. Kazalara sebebiyet veren unsurların azaltılması amacıyla Gölbaşı mevkisinde 5 kavşak yapılacağının müjdesi Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından verildi. Merkez, Karaoğlan , Oğulbey, Bala ve  Ahiboz hattı üzerinde yapılacak kavşak ve kavşak düzenlemeleri ile yol güvenliğinin arttırılması planlanıyor.

Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toplantılar sonunda Gölbaşı ve Gölbaşılıları ilgilendiren hususların en aza indirgenmesi temennisinde bulunarak, "Konya yolu vatandaşımızın yaşamını zorlaştıran değil, kolaylaştıran bir unsur haline gelmelidir" dedi.

Gölbaşı'nda trafik akışını hızlandıracak, vatandaşların can ve mal güvenliğini koruyacak düzenlemeler için toplantı yaptıklarını belirten Aslan, "Gölbaşı'ndaki karayolları ile ilgili sorunların dile getirildiği, bunun koordinasyonu ve çözümü konusunda bir toplantı yapıldı. Bizim için ilk etapta en sevindirici haber, Konya yolunda merkezden başlayıp Ahiboz, Karaoğlan, Oğulbey, Bala hattını içine alan kavşak çalışmalarının Karayolları Bölge Müdürlüğünce ihale edilmesi, çok kısa sürede sözleşmelerin imzalanması ve gerçekleşme aşaması başlaması olacaktır" ifadelerini kullandı.