Ankara Merkez Komutanlığından huzurevi ziyareti

Ankara Merkez Komutanlığından huzurevi ziyareti
Ankara Merkez Komutanlığından huzurevi ziyareti
- Ankara Merkez Komutanlığı Komutanı Tuğgeneral Nevzat Büyükceran, Anneler Günü dolayısıyla beraberinde 3 erle 75. Yıl Huzurevi sakinlerini ziyaret etti

ANKARA (AA) - Ankara Merkez Komutanlığı Komutanı Tuğgeneral Nevzat Büyükceran, Anneler Günü dolayısıyla beraberinde eşi ve birlikteki askerleri temsilen 3 erle 75. Yıl Huzurevini ziyaret etti.

Büyükceran ve eşi Necla Büyükceran'ı ziyareti sırasında 75. Yıl Huzurevi Müdürü Emin Türker karşıladı. Büyükceran ve bereberindekiler daha sonra huzurevinin sosyal faaliyet alanlarını, ardından huzurevi sakinlerince yapılan resim sergisi ve el sanatları standını gezdi.

Huzurevi sakinlerine hitaben konuşma yapan Büyükceran, Anneler Günü dolayısıyla gerçekleştirdikleri ziyaret kapsamında hasret gidermeye geldiklerini söyledi. 

Meslekleri gereği kendilerinin de memleketlerinden ve ailelerinden uzakta olduğunu ifade eden Büyükceran, "Bizler gibi Mehmetçiklerimiz de evlerinden uzaktalar. Sizlerin ellerini öpmeye, anne özlemini gidermeye geldik. Bizleri kabul ettiğiniz için şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

Konuşmasının ardından Büyükceran, eşi ve 3 er masaları gezip ellerini öptükleri yaşlılarla bir süre sohbet etti.

Etkinlik kapsamında yine erler tarafından huzurevi sakinlerine kolonya tutulup, çikolata ikram edildi.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Anneler Günü

  ,

  Sohbet

  ,

  Resim

  ,

  sosyal