Ankara Üniversitesi Beypazarı M.Y.O'da mezuniyet sevinci

Ankara Üniversitesi Beypazarı M.Y.O'da mezuniyet sevinci
Ankara Üniversitesi Beypazarı M.Y.O'da mezuniyet sevinci
ANKARA (AA) - Ankara Üniversitesi (AÜ) Beypazarı Meslek Yüksekokulu'nda (MYO) 20. dönem mezuniyet töreni gerçekleştirildi.Okulun Bahçesinde, yeni...

ANKARA (AA) ? Ankara Üniversitesi (AÜ) Beypazarı Meslek Yüksekokulu'nda (MYO) 20. dönem mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Okulun Bahçesinde, yeni binaların önünde düzenlenen tören de Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Barahitdin Albayarak, yaptığı konuşmasında, Beypazarı M.Y.O'nun Ankara dışındaki okullar arasında en büyük akademik kadroya sahip olduğunu söyledi.

Yeni kampüsün hayırseverlerin katkısıyla oluştuğuna değinen Prof. Dr. Albayrak, şunları söyledi:

"Beypazarı Halkı eğitme değer veriyor. Yani, eğitime ön ayak olması bakımından çok özel bir yer. Burada, arkamızda gördüğünüz bu binaları, yerleşkeyi, yerel idarecilerimizin öncülüğünde, 3 hayırseverin işbirliğiyle yapıldı. Bu hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Buralardan gördüğünüz gibi pırıl pırıl gençler yetişecek ve mezun olacaklar. Ülkemizin geleceği, geleceğimizin teminatı gençlerimize en iyi eğimi vermek üzere çalışıyoruz. Bu günde mezun olan gençlere bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum ve onları tebrik ediyorum".

MYO Müdürü Prof. Dr. Timur Gültekin ise törende yaptığı konuşmada, okulun kuruluşunun 20. Yılında 20. Dönem mezunlarını verirken okulun bu yıl 230 öğrenci mezun vermesinin sevincini hep birlikte yaşadıklarını söyledi.

Öğrencilerin aldıkları eğitimle; bundan sonraki hayatlarında ülke ekonomisine çok büyük katkılar sağlayacağını dile getiren Timur, " Hayırseverlerin desteğiyle 3 yeni eğitim binasının tamamlanmasının ardından, önümüzdeki dönemde öğrenci sayımız da 3 binleri geçecek. Hayırseverlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından belgelerini alan öğrenciler, keplerini havaya atarak mezuniyet sevincini yaşarken, öğrenciler müzik eşliğinde mezuniyetin keyfini yaşadı.

Törene, Ankara Beypazarı İlçe Emniyet Müdürü Özer Şimdi, Jandarma Komutanı Alişan zor ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile öğrencilerin aileleri ve öğrenciler katıldı.