Ankara'da gasp iddiası

Ankara'da gasp iddiası
Ankara'da gasp iddiası
- Trafikte tartıştıktan sonra takip ederek kaza yapmasına yol açtıkları sürücünün, cüzdanını ve bir miktar parasını çaldıkları ileri sürülen kişilerin yakalanması için çalışma başlatıldı

ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde, kaza yapmasına yol açtıkları sürücünün, cüzdanını ve bir miktar parasını çaldıkları ileri sürülen kişilerin yakalanması için çalışma başlatıldı. 

İddiaya göre, 19 ER 602 plakalı otomobiliyle Yıldırım Beyazıt Mahallesi Yeni Şabanözü Kavşağı'ndan Ankara istikametine seyreden İsmail Gök'ten, aynı yönde seyreden kimliği henüz belirlenemeyen otomobil sürücüsü korna çalarak yol istedi.

Sürücüler arasında başlayan tartışmanın ardından plakası belirlenemeyen araçtakiler, yaklaşık 12 kilometre takip ettikleri Gök'ün kullandığı otomobilin Yenice Mahallesi Kavşağı'nda kontrolden çıkarak devrilmesine neden oldu.

Diğer araçtaki kişiler, yaralanan sürücü Gök'ün cüzdanını ve bir miktar parasını alarak olay yerinden uzaklaştı.

Çevredekilerin yardımıyla aracından çıkarılan Gök, ambulansla kaldırıldığı Akyurt Devlet Hastanesindeki ilk tedavisinin ardından Ankara'ya sevk edildi. 

Jandarma ve polis ekipleri, görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda olayı gerçekleştiren kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.