Ankara'da hırsızlık operasyonu

Ankara'da hırsızlık operasyonu
Ankara'da hırsızlık operasyonu
- Pursaklar ilçesinde çok sayıda otodan hırsızlık yaptıkları tespit edilen 5 kişi ile hırsızlık malı satın aldıkları öne sürülen 2 kişi yakalandı

ANKARA (AA) - Başkent'te çok sayıda otodan hırsızlık yaptıkları belirlenen 5 kişi ile hırsızlık malı satın aldıkları iddia edilen 2 kişi Pursaklar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Pursaklar Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ilçe genelinde meydana gelen hırsızlık olaylarına yönelik yürüttüğü çalışma kapsamında, güvenlik kamerası görüntülerinden şüpheliler belirlendi.

Düzenlenen operasyonda, olaya karıştıkları tespit edilen İ.Ş.Ç, S.M.D, İ.T, E.E. ve B.Ç yakalanarak gözaltına alındı.

Bu kişilerin ikametlerinde ve hırsızlıktan elde ettikleri malzemeleri sattıkları adreslerde yapılan aramada ise aralarında otomobil teybi, otomobil jant ve lastikleri, akü, bakır tel ve çok sayıda motorlu testere ele geçirildi. Söz konusu iş yeri sahipleri S.G. ve Y.Y. de hırsızlık malı satın almak suçundan gözaltına alındı.

İşlemleri tamamlanan ve adliyeye sevk edilen şüphelilerden İ.Ş.Ç, S.M.D. ve İ.T. çıkarıldıkları nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı. Diğer şüpheliler E.E. ve B.Ç, S.G. ve Y.Y.'nin ise işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.