Ankara'da kumar operasyonları

Ankara'da kumar operasyonları
Ankara'da kumar operasyonları
- Ankara İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yılbaşından bu yana düzenlediği kumar operasyonlarında 739 kişi yakalandı

ANKARA (AA) - Ankara İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yılbaşından bu yana düzenlediği kumar operasyonlarında 739 kişi yakalandı.

Ankara İl Jandarma Komutanlığınca, sorumluluk sahasında bulunan birçok ilçede, kumar oynandığı belirtilen bazı adreslere eş zamanlı baskınlar düzenlendi. Özellikle Mamak, Yenimahalle ve Sincan'da kumar ihbarları yoğunlaştı.

Kumar iddiasıyla geçen yıl 34, bu yıl 18 ihbar alındı. Bu ihbarları titizlikle değerlendiren ekipler, 22 operasyon düzenledi. Diğer ihbarların ise kumar oynatanlar tarafından jandarma ekiplerini yanlış yönlendirmek amacıyla asılsız yapıldığı tespit edildi.

Kumar oynatan ve oynayanların, kendilerini gizlemek amacıyla faaliyetlerine düğün veya nişan süsü verdikleri, lüks otomobil ve villaları seçtikleri, bazen de metruk mekanları kullandıkları belirlendi.

Bu yıl Mamak, Yenimahalle ve Sincan'da eş zamanlı başlatılan operasyonlarda 739 kişi yakalandı. Kumar malzemelerine el koyan jandarma ekipleri, kumar oynayanlara 153 bin 712 lira idari para cezası uyguladı.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Lüks

  ,

  Para

  ,

  operasyon

  ,

  lira

  ,

  jandarma