Ankara'da otopark protestosundaki silahlı saldırı

Ankara'da otopark protestosundaki silahlı saldırı
Ankara'da otopark protestosundaki silahlı saldırı
- TESK Genel Başkanı Palandöken: - "Kendi dükkanının, evinin önüne park edemeyen nereye gidecek? Türkiye'nin her yerinde bu yanlış uygulamanın kaldırılmasını söylemekten dilimizde tüy bitti"

ANKARA (AA) -  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ankara Ulus'ta, sokaklarda "tehditle" otoparkçılık yapıldığını öne süren esnafın eyleminde bir kişinin vurularak hayatını kaybetmesiyle ilgili, "Çarpık kentleşme, yanlış düzen bir gencimizin hayatına mal oldu" dedi. 

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, bir kişinin hayatını kaybettiği olayın ardından binlerce esnafın tedirgin olduğunu belirtti.

Şehirlerdeki çarpık yapılaşmaya dikkati çeken Palandöken, insanların araçlarını kapısının önüne park edememesinin ya da yüksek park ücreti talep edilmesinin mantıkla bağdaşmadığını savundu. Palandöken, "Esnafın yerine malını indirmek için yanaşan kamyondan, lokantasına gelenden, muayeneye gelenden, alışverişe gelen müşterisinden bile park ücreti talep edilmesi anlaşılır gibi değil. Park sorununun çözümü, insanları yasaklarla çileden çıkarmak değildir. Kendi dükkanının, evinin önüne park edemeyen nereye gidecek? Türkiye'nin her yerinde bu yanlış uygulamanın kaldırılmasını söylemekten dilimizde tüy bitti" ifadelerini kullandı. 

Eylem sırasında hayatını kaybeden esnafa Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen Palandöken, yetkililere seslenerek, "Acilen yanlış olan düzenleme kaldırılmalıdır" diye konuştu.

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  Eylem

  ,

  ,

  esnaf