Ankara'da otopark protestosundaki silahlı saldırı

Ankara'da otopark protestosundaki silahlı saldırı
Ankara'da otopark protestosundaki silahlı saldırı
-CHP Ankara İl Başkanı Keskin: - "Ankaralılar, yaşamlarını kolaylaştırmak iyileştirmek ve geliştirmekle görevli Büyükşehir Belediye Başkanı'nı ve yönetimini, uygulamalarını sorgulamak zorundadırlar"

ANKARA (AA) - CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Ulus'ta esnafın otopark protestosu sırasında bir kişinin hayatını kaybetmesini değerlendirirken "Ankaralılar, yaşamlarını kolaylaştırmak iyileştirmek ve geliştirmekle görevli Büyükşehir Belediye Başkanı'nı ve yönetimini, uygulamalarını sorgulamak zorundadırlar" dedi.

Keskin, CHP Ankara Milletvekilleri Şenal Sarıhan, Nihat Yeşil, Necati Yılmaz ve CHP Ankara Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Doğan Yılmazkaya'nın da katılımıyla Ulus'ta bir kişinin hayatını kaybettiği otopark eylemi ile ilgili Bülent Ecevit Siyaset Okulu'nda basın toplantısı düzenledi.

Rüzgarlı Caddesi'nde son derece üzücü bir olay yaşandığını anımsatan Keskin, eylem sırasında hayatını kaybeden Mehmet Karagöz'e rahmet, yakınlarına ve Rüzgarlı Caddesi esnafına başsağlığı diledi.

Ankaralıların, Ankara'nın yerel yönetimini sorgulamak zorunda olduğunu ifade eden Keskin, "Ankaralılar, yaşamlarını kolaylaştırmak iyileştirmek ve geliştirmekle görevli Büyükşehir Belediye Başkanı'nı ve yönetimini, uygulamalarını sorgulamak zorundadırlar" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in 22 yıldır Ankara'yı yönettiğini belirten Keskin, "Başkentin otopark sorununu neden bugüne kadar çözmediniz, çözemediniz?" diye sordu.

Bu uygulamanın başarısızlığını Gökçek'in de itiraf ettiğini dile getiren Keskin, Gökçek'ten "Ankaralıları otopark mafyasının elinden kurtarmak için ne yaptığını ve ne gibi önlemler aldığını öğrenmek istediklerini" söyledi.

Adnan Keskin, Gökçek'e "Bu otoparklardan ne kadar gelir elde edildiğini, otoparklarla ilgili bir ihale yapılıp yapılmadığını, yol kenarlarını otopark olarak işletenlerin kim olduğunu" sordu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ulaşım politikasının baştan beri yanlış olduğunu savunan Keskin, sürekli otoban ve yollar yaparak trafiğin rahatlatılamayacağını ileri sürdü.

Keskin, Rüzgarlı esnafının sonuna kadar yanında olduklarını belirterek, TBMM grubu tarafından hazırlanan konuyla ilgili soru önergesinin  bugün Meclis Başkanlığına sunulacağını kaydetti.

CHP Ankara Büyükşehir  Belediyesi Grup Başkanvekili Yılmazkaya da Ankara'nın kötü yönetildiğini iddia ederek, sorunları gündeme getirmek için akılcı, mantıklı öneriler sunmak üzerine politika ürettiklerini ancak bunların hiçbirinin dikkate alınmadığını savundu.

Yılmazkaya, Rüzgarlı'da yaşanan olaydan bir gün önce de otopark sorununu gündeme getirdiklerini sözlerine ekledi.