Ankara'daki patlama

Ankara'daki patlama
Ankara'daki patlama
- Spor Toto Süper Lig takımları saldırıyı kınadı

ANKARA (AA) - Spor Toto Süper Lig'de yer alan Gençlerbirliği, Trabzonspor ve Çaykur Rizespor takımları, Ankara'da yaşanan patlama sonrasında başsağlığı mesajı yayımladı. 

Gençlerbirliği Kulübü, kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, terör saldırılarını lanetlenirken, şu ifadelere yer verdi: 

"Ankara'da bugün yapılması planlanan Barış Mitingi öncesinde patlayan bomba sonucu bir çok vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve birçok vatandaşımızın da hastanelere yaralı olarak taşındığını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Bu saldırıda ölen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve ülkemize başsağlığı; hastanelerde tedavileri devam eden vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Ayrıca bu saldırı nezdinde tüm terör saldırılarını lanetliyoruz."

Trabzonspor Kulübü'nün "Terörü lanetliyoruz" başlığıyla internet sitesinde yayımlanan mesajında, şunlar kaydedildi:

"Ankara Tren Garı'nda meydana gelen terör saldırısında çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve çok sayıda vatandaşımızın da yaralandığı haberini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Birlik ve beraberliğimize, ülkemizin huzuruna kasteden bu hain saldırıyı Trabzonspor camiası olarak lanetliyoruz. Yüce milletimizin başı sağolsun."

Çaykur Rizespor Kulübü, Ankara'da meydana gelen bombalı saldırıyı kınadığı mesajında ise şöyle denildi: 

"Dünyada barışa ve huzura özlemin arttığı bu günlerde, Türkiye 'de yaşanan terör saldırılarını nefretle kınıyoruz. Barış Mitingi öncesinde Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen terör saldırısında çok sayıda vatandaşımızın yaşamını yitirmesi ve yaralanması acımızı kat ve kat arttırmıştır. Saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz. Milletimizin başı sağolsun."