Ankara'daki silahlı çete operasyonu

Ankara'daki silahlı çete operasyonu
Ankara'daki silahlı çete operasyonu
- Ankara merkezli 4 ilde, gasp, yağma ve kumar gibi olaylara karıştığı iddia edilen suç örgütü üyelerine yönelik operasyonda gözaltına alınanların sayısı 14'e yükseldi

ANKARA (AA) - Ankara merkezli 4 ilde gasp, yağma, darp ve yaralama gibi olaylara karıştığı öne sürülen suç örgütü üyelerine yönelik operasyonda gözaltına alınanların sayısının 14'e yükseldiği bildirildi. 

Alınan bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, silahlı tehdit, şantaj, gasp, yağma, darp, kumar ve yaralama olaylarına karıştıkları iddia edilen suç örgütü üyelerinin, Ankara, İzmir, Rize ve Batman'da belirlenen adreslerine eş zamanlı operasyon düzenledi. 

Operasyonda, gözaltına alınanların sayısının 14'e çıktığı belirtildi. Gözaltına alınanlar arasında suç örgütü elebaşısı Orhan S. ile yardımcısı olduğu belirtilen E.K. ve bir kadın şüpheli de bulunuyor. 

Bu suç örgütüne yönelik 2 yıllık bir çalışma yürütüldüğü ve bu çete üyelerine ilişkin düzenlenen operasyonlarda da 15 silahın ele geçirildiği kaydedildi.

Konuyla ilgili firari şüphelilerin de bulunduğu ve bu kişilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtildi. 

Şüpheliler, Ankara Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından, adliyeye sevk edilecek.