Ankara'daki terör saldırısı

Ankara'daki terör saldırısı
Ankara'daki terör saldırısı
- Refahder Genel Başkanı Elbay: - "Unuttukları bir şey var: Türkiye artık eski Türkiye değil. Acılara, sancılara ve emperyalist güçlerin haksızlıklarına, zülmüne isyan eden bir Türkiye var. Biz her türlü vesayete, vesayet arayışına ve teröre karşıyız"

ANKARA (AA) - Refah ve Adalet Derneği (Refahder) Başkanı Vahdettin Elbay, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin, "Unuttukları bir şey var: Türkiye artık eski Türkiye değil. Acılara, sancılara ve emperyalist güçlerin haksızlıklarına, zulmüne isyan eden bir Türkiye var. Biz her türlü vesayete, vesayet arayışına ve teröre karşıyız" ifadesini kullandı.

Refah ve Adalet Derneği'nden yapılan yazılı açıklamada, dernek başkanı Vahdettin Elbay'ın halkla buluşma toplantılarının ilkini Çankaya'da gerçekleştirdiği belirtildi.

Ankara başta olmak üzere menfur terör saldırıların tek hedefinin "Türkiye'ye diz çöktürmek" olduğunu savunan Elbay, "Ama bunu asla başaramayacak, amaçlarına ulaşamayacaklar. Her türlü vesayetin ve terörün karşısındayız. Emperyalizmin ve siyonizmin karşısındayız. İrademize sahip çıkıyor, dünyadaki zulümleri deşifre ediyor, haksızlıklarla mücadele ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu. 

Türkiye'nin eski Türkiye olmadığını aktaran Elbay, şunları kaydetti:

"Acılara, sancılara ve emperyalist güçlerin haksızlıklarına, zulmüne isyan eden bir Türkiye var. Biz her türlü vesayete, vesayet arayışına ve teröre karşıyız. Sandıktaki irademize sahip çıkıyor, zulümleri deşifre ediyor, her türlü terörü kınıyor ve lanetliyor, haksızlıklarla mücadele ediyoruz. Terör saldırılarıyla kaos meydana getirmek isteyen taşeron yapıların oyunlarını bozmak için şimdi birlik vakti, ortak akılla hareket ederek tuzakları bozma vaktidir.  Bugün ayrışma değil, birbirimize daha sıkı bir şekilde kenetlenme vaktidir. Bütün ayrıştırmalardan uzak durmalı, topyekün birliğimize sahip çıkmalıyız."

Yaşanan acıların bir daha tekrarlanmaması için birlik olma çağrısında bulunan Elbay, "Türkiye'nin büyümesinden rahatsız olanlar adeta pusuda bekliyor. Ülkemizin gelişmesinden güçlenmesinden korkan egemen güçler bugün koyun postuna bürünerek bize kurtları kuzu diye benimsetmeye çalışıyorlar, içimizdeki taşeron hainleri kullanarak ülke birliğimizi dinamitlemeye çalıyorlar. Devletimize katil diyenler şer odakları ile ülke bütünlüğümüze kastediyorlar, yaptıkları teröre, hainliğe de barış, demokrasi diyorlar. Bunun bilincinde olarak hareket etmeliyiz" ifadelerini kullandı.