Ankara'dan kısa kısa

Ankara'dan kısa kısa
Ankara'dan kısa kısa
- BADER Genel Başkanı Taşkesti: "Bize düşen görev, kenetlenmek, büyümek, daha da genişlemek ve Ankaralılara sahip çıkmak, Ankara'yı daha iyi noktalara getirmek" - Kaymakam Kaya: "Bu ayın 15'inde Beypazarı'ndan ayrılacağım. İlçeden güzel anılarla ayrılıyorum"

ANKARA (AA) - Bürokrat Ankaralılar Derneği (BADER) Genel Başkanı İbrahim Taşkesti, "Bize düşen görev, kenetlenmek, büyümek, daha da genişlemek ve Ankaralılara sahip çıkmak, Ankara'yı daha iyi noktalara getirmek" dedi.

BADER üyesi bürokratlar ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasetçiler ve adamları, "Birlik, Beraberlik ve İstişare Toplantısı"nda bir araya geldi.

İş adamı Ahmet Öztürk'ün Çubuk'ta bulunan fabrikasında iftar vakti gerçekleştirilen toplantıda konuşan Taşkesti, Ankaralı bürokratlar ile siyasileri, sivil toplum kuruluşu temsilcilerini ve iş adamları bir araya getirmek için bu programı düzenlediklerini söyledi.

Taşkesti, BADER olarak derneklerini Ankara genelinde tanıtmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla tanışma ve kaynaşma amaçlı toplantılar düzenlediklerini belirterek, ne kadar örgütlü ve birlik içerisinde olunursa başarının da kendiliğinden gelineceğine inandıklarını dile getirdi.

İbrahim Taşkesti, "Bugünkü iftarımızla da bürokratlarımızla siyasilerimizi, kuruluş gayesi Ankara'ya hizmet etmek olan sivil toplum kuruluşlarımızı, kalkınmanın itici gücü iş adamlarımızı bir araya getirmiş bulunmaktayız. Bundan sonra da bu çalışmalarımızı devam ettireceğiz" dedi.

Sık sık bir araya gelmenin önemine değinen Taşkesti, "Bir araya geldiğimiz zaman Ankara ile ilgili konuları istişare etmiş oluyoruz. Bize düşen görev, kenetlenmek, büyümek, daha da genişlemek ve Ankaralılara sahip çıkmak, Ankara'yı daha iyi noktalara getirmek. Bu konuda hepinizin düşünce ve fikirlerine her zaman ihtiyacımız var" diye konuştu.

Toplantıya ev sahipliği yapan Ahmet Öztürk ise katılımcılara teşekkür etti.

 

- Beypazarı'nda okul müdürleri iftarda buluştu

Beypazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçede görev yapan okul müdürlerine iftar verdi.

Beypazarı Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin uygulama mekanında verilen iftara, Kaymakam Mustafa Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık ile şube, birim ve okul müdürleri katıldı.

Işık, Kaymakam Kaya'nın başka yere atandığı için bir süre sonra ilçeden ayrılacağını belirterek, "Sayın Kaymakamımız her zaman eğitime destek verdi ve bizleri yalnız bırakmadı. Kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Ayhan Işık, Kaya'ya eğitime verdiği destekler dolayısıyla tablo ve gümüş kalemlik hediye etti.

Kaymakam Kaya ise "Eğitim yönünden Beypazarı'nda sıfır sorunla çalıştık. Bundan dolayı tüm okul müdürlerine ve İlçe Milli Eğitim Müdürüne teşekkürlerimi sunuyorum. Eğitim çok önemli. Ülkemizin imarında, mimarında, idaresinde gelecekte söz sahibi olacakları sizler yetiştiriyorsunuz. Bundan dolayı eğitimi önemsiyorum. Başka bir ilçeye atanmam dolayısıyla bu ayın 15'inde Beypazarı'ndan ayrılacağım. İlçeden güzel anılarla ayrılıyorum. Hepinizden hakkınızı helal etmenizi istiyorum" diye konuştu.

 

- Kaplan, imamlara iftar verdi

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, ilçedeki din görevlilerine iftar verdi.

Belediyenin tesisi Taş Mektep'te düzenlenen iftar programına Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ve Belediye Sosyal İşler Müdürü İsmail Kayabaşı ile din görevlileri katıldı.

Değişik meslek gruplarından kişilerle iftarda bir araya gelmeye özen gösterdiğini belirten Kaplan, "Bu akşam da siz değerli din görevlileri ile birlikte olalım istedim. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum" dedi.