Anneler Günü'ne doğru

Anneler Günü'ne doğru
Anneler Günü'ne doğru
- Nevin Gökçek, Şereflikoçhisar ve Evren'de programlara katıldı

ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek, Ankara'nın Şereflikoçhisar ve Evren ilçelerinde Anneler Günü dolayısıyla düzenlenen programlara katıldı.

Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığınca Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çok Amaçlı Salonu'nda düzenlenen programda konuşan Gökçek, "Anneler Günü 1 kez kutlanıp unutuluyor. Analık görevi, çok zordur, önemli bir vasıftır annelik. Annem 96 yaşında, ben 61 yaşımdayım ve annem hala beni düşünüyor, telefondaki sesimden beni analiz ediyor. Hangi makamda ve mevkide olursak olalım, önce insan olalım" diye konuştu.

Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Ferda Polat, Gökçek'e teşekkür plaketi verdi.

Sema gösterisi ve ilahilerle devam eden programda, "yılın annesi" seçilen 61 yaşındaki Gülçimen İlgen'e hediyeleri verildi. İlgen'in eşinin engelli olması nedeniyle çocuklarının bakımını tek başına üstlendiği, 4 çocuğunun 2'sinin zihinsel engelli olduğu belirtildi.

Programda, müzik dinletisinin ardından Hülya Alıcı konser verdi.

Gökçek, daha sonra Ankara'nın Evren ilçesindeki Anneler Günü programına katıldı.

Evren Belediyesi Çok Amaçlı Salonu'nda gerçekleştirilen programda konuşan Gökçek, Anneler Günü'nü kutladı.

Programlara, AK Parti Ankara 1. bölge milletvekili adayları Julide Sarıeroğlu ve Mehmet Ali Canlı ile Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanı Ömer Öksüz de katıldı.