Antalya'da uyuşturucu operasyonu

Antalya'da uyuşturucu operasyonu
Antalya'da uyuşturucu operasyonu
ANKARA (AA) - Antalya Havalimanı'nda gerçekleştirilen operasyonda 69,22 gram Hint keneviri ele geçirildi.Gümrük ve Ticaret Bakanlığından yapılan...

ANKARA (AA) - Antalya Havalimanı'nda gerçekleştirilen operasyonda 69,22 gram Hint keneviri ele geçirildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Antalya Havalimanı'na gelen biri Türk diğeri Alman vatandaşı iki yolcu Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği ekiplerince riskli olarak değerlendirilerek takibe alındı. Bagaj alım bantlarından valizlerini alan yolcular, "Gümrüğe tabii eşyam yok" anlamına gelen yeşil hattan geçmeleri üzerine gümrük ekipleri tarafından durduruldu.

Almanya 'nın Berlin Schönefeld Havalimanı'ndan Antalya Havalimanı'na gelen iki yolcunun valizleri X-Ray taramasına tabi tutuldu. Taranan valizlerde şüpheli yoğunluk tespit edildi. 

Narkotik dedektör köpeğinin de yoğun tepki verdiği valizlerde yapılan aramada, yolculardan birinin valizinde ilk tespitte 7 paket sigara sarma kağıdı ve üç paket de bu kağıtlara ait filtre görüldü. Detaylı aramada ise her iki valizde toplam 69,22 gram kenevir yaprağı ele geçirildi. Ekipler, kenevir yapraklarının esrar yapımında kullanıldığını belirtti.

Valizlerden birinde bulunan bir kitabın içerisinde ise uyuşturucu emdirilmiş kağıt bulundu.

Olayla ilgili olarak gözaltına alınan şüpheliler hakkında yapılan soruşturma sonucunda Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.